Новий очільник Мінагро Польщі підтримує обмеження на експорт агропродукції з України

23 липня 2025 року в Польщі затвердили новий склад кабінету міністрів, де посаду міністра сільського господарства та розвитку села отримав Стефан Краєвський, який раніше обіймав посаду державного секретаря. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Попереднім міністром був Чеслав Сєкерський, який очолював відомство з 18 грудня 2023 року.
Стефан Краєвський відомий своєю підтримкою ембарго на імпорт українського зерна. У 2023 році він заявляв: «Поки ми не знайдемо інших рішень, ембарго буде збережено». Він також критикував публікацію списку польських компаній, які імпортували українське зерно, вважаючи, що це налаштувало фермерів проти бізнесу, спричинивши розбіжності та занепокоєння в аграрному секторі.
У липні 2025 року Краєвський висловив задоволення включенням двостороннього захисного пункту до нової торговельної угоди між Україною та ЄС, який дозволяє вводити обмеження у разі надмірного імпорту, що загрожує ринкам країн-членів. Проте він наголосив, що цей механізм не охоплює продукти, які вже лібералізовані, такі як малина чи ріпак, і закликав до поступового впровадження збільшених квот, зокрема на цукор і мед.
Польща, за словами Краєвського, продовжує наполягати на створенні компенсаційного фонду для європейських фермерів, які зазнають збитків через імпорт з України, за прикладом фонду, передбаченого для угоди з Меркосур. Він підкреслив необхідність захисту польського аграрного ринку від надмірної конкуренції, викликаної безмитною торгівлею з Україною.
Польські фермери вже висловили очікування від нового міністра. Даміан Муравець, представник фермерської організації, заявив, що аграрії стикаються з жорсткою конкуренцією через угоду про вільну торгівлю з Україною та вимагають рішучих дій, зокрема створення блокуючої меншості проти угоди з Меркосур, щоб захистити інтереси польського агросектору.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Потужності з переробки соняшнику в Україні завантажені на 63%
Жнива в «АГРОТРЕЙД» у розпалі: найкращі показники врожайності на Чернігівщині
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом