Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на китайський ринок

Джерело:  УкрАгроКонсалт
США Китай
UkrAgroConsult

Згідно з новим звітом RaboResearch, нова «торгова війна» між США та Китаєм матиме менший вплив на ринок сої в Китаї, ніж 7 років тому, але вона може повністю припинити поставки американської сої на китайський ринок, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на WORLD-GRAIN.com

Цілком ймовірно, що Китай запровадить заходи у відповідь, націлившись на американські зернові та олійні культури, зокрема на сою, якщо обраний президент Дональд Трамп запровадить додаткові мита.

Під час першого терміну президентства Трампа, запроваджена тарифна політика призвела до втрат сільськогосподарського експорту США на суму понад 27 млрд доларів, причому 25,7 млрд доларів були безпосередньо пов’язані з митами, запровадженими Китаєм.

Незважаючи на те, що з «торгової війни» 2018-2019 років можна винести уроки, існує нова динаміка, яку необхідно враховувати для оцінки потенційних наслідків, згідно зі звітом RaboResearch.

Порівняно з «торговою війною» 2018-2019 років Китай має більші внутрішні резерви сої, збільшив імпорт сої з Бразилії та адаптується до кормових сумішей з низьким вмістом білка, які зменшують використання сої.

У відповідь на непередбачувану та складну природу геополітичної невизначеності уряд Китаю активно впроваджував стратегічні заходи в останні роки, щоб краще підготуватися до потенційних збоїв у поставках сільськогосподарської продукції.

Після останньої «торгової війни» Китай збільшив внутрішнє виробництво сої на 5 млн тонн завдяки своєму національному плану відродження виробництва сої. Він також створив державні резерви, кінцеві запаси яких зросли на 20 млн тонн з сезону 2021/22 по сезон 2023/24.

Використання соєвого борошна в Китаї досягло плато, головним чином завдяки просуванню урядом кормових сумішей з низьким вмістом білка. Офіційні дані Китаю показують, що частка включення соєвого борошна в кормові суміші впала до 13% в 2023 році з 17,3% в 2019 році.

Китай значною мірою покладається на Бразилію щодо сої. В сезоні 2023/24 бразильська соя становила 74% китайського імпорту сої, відповідаючи рівню, який спостерігався під час «торгової війни» 2018-2019 років. Зі значним відновленням виробництва сої в Бразилії в сезоні 2024/25 і можливим поновленням «торгової війни» між США і Китаєм частка Бразилії на китайському ринку сої може зрости до 80% або більше.

Всі ці фактори створюють сценарій, за яким американська соя може бути виключена з китайського ринку в новій «торговій війні».

Обставини також змінилися на внутрішньому ринку сої в США з появою нових переробних потужностей. Хоча це пом’якшить частину втрат, це призведе лише до 25% скорочення продажів сої США до Китаю.

Крім того, можливе зниження середньої ціни, яку отримують фермери, на 1,50-2 долари за бушель, що знизить роздрібні ціни на сою нижче 9 доларів за бушель. Очікується, що посівні площі також зменшаться до 5 млн акрів.

В 2019 та 2020 роках адміністрація Трампа розподілила 28 млрд доларів через Commodity Credit Corp. (CCC), щоб значною мірою пом’якшити вплив нижчих цін на фермерів. Незрозуміло, чи буде надана подібна компенсація, оскільки Трамп не балотуватиметься на переобрання у 2028 році, а витрати з коштів CCC привертають більше уваги.

Потенційна «торгова війна» може мати побічний вплив на світові ціни на амінокислоти. Високі ціни та скорочення пропозиції можуть спонукати китайські комбікормові заводи замінити частину соєвого шроту кормовими амінокислотами. Як найбільший у світі виробник і експортер більшості кормових амінокислот, Китай може спостерігати зростання внутрішнього споживання на тлі відновлення «торгової війни». Це потенційно може викликати зростання цін на амінокислоти, такі як лізин, метіонін і треонін.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!