Нігерія споживає більше пшениці, кукурудзи, рису та сорго

Джерело:  IDK
микс

У 2025-26 роках очікується зростання споживання кукурудзи, пшениці, рису та сорго в Нігерії завдяки зміцненню курсу найри, уповільненню інфляції цін на продовольство та макроекономічній стабілізації, йдеться у звіті Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США.

Очікується, що споживання пшениці зросте на 10% до 5,6 млн. тонн. Близько 70% виробленого пшеничного борошна використовується для випікання хліба, а решта – для виробництва інших продуктів харчування на основі пшениці, таких як торти, печиво та інша випічка. Попит на хліб залишається стабільним, незважаючи на підвищення цін у 2023-24 роках у густонаселеній країні Африки з населенням близько 228 мільйонів осіб.

“На відміну від рису та інших основних продуктів харчування, які вживаються разом з іншими інгредієнтами, багато споживачів вважають хліб самостійною повноцінною стравою”, – йдеться у повідомленні ФАС. «Споживачі використовують хліб як захисний механізм у зв’язку з інфляцією цін на продукти харчування».

Виробництво пшениці оцінюється у 135 000 тонн, що приблизно на 13% більше у порівнянні з прогнозом на 2024-25 роки. Це зростання пояснюється збільшенням посівних площ та врожайності. Імпорт оцінюється в 6,1 млн. тонн, що на 5% більше.

Очікується, що споживання кукурудзи зросте на 9% до 12,2 млн. тонн завдяки зниженню цін через зростання виробництва та високого імпорту кукурудзи. В останній період дефіциту кукурудзи птахівники перейшли на використання як корм сорго, проса та пластівців маніоки. Споживачі, які використовували замінники кукурудзи під час дефіциту, можуть продовжити цю практику, тим самим підвищуючи доступність та дешевизну кукурудзи.

Виробництво у 2024-25 роках збільшиться на 9% до 12 млн тонн, оскільки фермери були мотивовані розширити посіви через два роки дефіциту та високі ціни.

Виробництво рису, за оцінками, скоротиться на 5% до 7,9 млн. тонн, а імпорт збільшиться на 16% до 2,8 млн. тонн у 2025-26 роках через сприятливі ціни на імпорт порівняно з внутрішнім рисом.

У той же час очікується, що споживання рису зросте на 9% до 8,3 млн. тонн через очікуване зниження внутрішніх цін.

«Повернення Індії на експортний ринок та зниження експортного мита на нешліфований коричневий рис, як очікується, чинитиме знижувальний тиск на ринок Нігерії», — йдеться у повідомленні ФАС.

Імпорт на 2025-26 роки оцінюється в 2,8 млн. тонн, що на 16% більше, ніж у попередньому році, коли він становив 2,4 млн. тонн.

Очікується, що виробництво сорго у 2025-26 роках скоротиться на 6% до 7,3 млн. тонн, а споживання зросте на 7% до 7,2 млн. тонн.

«Таке зростання пояснюється популярністю використання сорго як альтернатива кукурудзі в кормах для тварин та використання виробниками напоїв, круп та кондитерських виробів», — йдеться у повідомленні ФАС.

Незважаючи на недавнє зниження внутрішніх цін на кукурудзу, виробники комбікормів продовжують експериментувати з додаванням сорго до кормів для тварин.

Сорго вживається в їжу в різних формах: у вигляді каші, тіста для супу, ферментованих млинців, борошняної пасти або смаженого зерна. Традиційно нігерійці використовують ферментоване зерно сорго для солодоріння та виробництва місцевих пивоварних продуктів.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!