Нідерланди виділили 50 млн євро на розмінування та допомогу українським фермерам
Підтримати українських фермерів, разом працювати над проектами модернізації зрошувальних систем, розмінуванні українських земель та посприяти у збільшенні експорту української продукції, закликав Голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час онлайн – зустрічі з членами комітету з сільського господарства, депутатами парламенту Нідерландів.–
Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.
«Через російське вторгнення Україна стала однією із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами країн світу. Близько третини всієї території країни є потенційно небезпечними і потребують обстеження. Ми будемо раді допомозі Нідерландів у розмінуванні, аби пришвидшити цей процес. Адже це одна із нагальних проблем аграріїв, особливо південних та східних регіонів», — заявив Олександр Гайду.
Також, голова аграрного комітету закликав до співпраці у реалізації проектів з відновлення та модернізації систем зрошення та дренажу. За його словами, важливо і далі розширювати нові логістичні шляхи з ЄС, аби українські фермери могли експортувати продукцію закордон. Адже, попри продовження роботи зернової угоди росія продовжує умисно затримувати судна з українським збіжжям у Босфорі.
Члени Комітету з сільського господарства парламенту Нідерландів заявили про готовність підтримувати українських аграріїв. Зокрема, у вже закладеному пакеті допомоги у 180 млн євро Україні — 10 мільйонів євро підуть на розмінування сільськогосподарських земель, а 40 мільйонів євро — на закупівлю насіння та обладнання для українського сільського господарства.
«Дякуємо Нідерландам за військову підтримку, гуманітарну допомогу та співпрацю на шляху до членства України в ЄС. Будемо посилювати співпрацю», — підсумував Олександр Гайду.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
На кордоні з Румунією в лютому відкриють новий мультимодальний термінал
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Перезимівля озимих на Тернопільщині проходить у підвищеному температурному режимі
Йорданія закупила 60 тис. т ячменю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом