Не менше €3,3 млрд аграрних субсидій ЄС осіли у кишенях мільярдерів

Джерело:  AgroPortal.ua
євро

17 мільярдерів отримали допомогу Європейського Соююзу на розвиток сільського господарства через компанії, якими вони повністю або частково володіють.

У період з 2018 по 2021 рік загальна сума коштів, які отримали мільярдери, оцінюється у €3,3 млрд (2,76 млрд фунтів стерлінгів), пише The Guardian із посиланням на звіт Центру досліджень європейської політики (Centre for European Policy Studies (Ceps).

Дослідження, проведене на замовлення Комітету з бюджетного контролю Європейського парламенту в 2021 році, показало, що де-факто точно неможливо визначити найбільших отримувачів фінансування ЄС. Однак аналітики пов’язали дані про одержувачів сільськогосподарських субсидій з комерційною базою даних компаній. З яких визначили людей, які володіють щонайменше 25% компанії, щоб визначити «кінцевих бенефіціарів» аграрних субсидій.

Серед таких бенефіціарів опинилися: чеський прем’єр-міністр Андрей Бабіш; британський бізнесмен сер Джеймс Дайсон; німецький м’ясний магнат Клеменс Тьонніс; данський ентузіаст ревайлдингу і приватний землевласник Великої Британії Андерс Хольх Повлсен; данський виробник іграшок і колишній генеральний директор компанії Lego К’єльд Кірк Крістіансен.

У деяких випадках дослідники не змогли відстежити гроші, оскільки вони надходили до регіональних органів, які перерозподіляли їх.

Більшість із 17 мільярдерів не стали коментували результати дослідження.

Як відомо, ЄС виділяє фермерам третину свого бюджету через спільну сільськогосподарську політику (CAP), яка розподіляє гроші на основі площі землі, якою володіє фермер, а не на основі того, чи потребує він підтримки.

Французький фермер, що займається органічним землеробством, і депутат Європарламенту від «зелених» в останньому скликанні Європарламенту Бенуа Біто обурився такими результатами дослідження, зазначивши, що переважна більшість малих фермерів у ЄС бореться за те, щоб «заробити на життя».

«Нерівність у програмі CAP є надзвичайною, і ця робота ще раз підкреслює, наскільки багаті землевласники продовжують збагачуватися коштом субсидій», — прокоментував дослідник глобальних змін з Лейденського університету Пол Беренс.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!