НДУ та IFC розпочинають цифрову трансформацію у фінансуванні агросектору України
18 жовтня 2024 року Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» (НДУ) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC, член Групи Світового банку), підписали грантову угоду, за якою НДУ отримає до 300 тисяч доларів США для створення та впровадження інноваційного Реєстру аграрних нот.
«IFC підтримує створення сучасного цифрового Реєстру із широким функціоналом, що сприятиме ще більшому залученню фінансування для українських агровиробників, створить можливості доступу до ринків капіталу всіх учасників процесу та розширить коло потенційних інвесторів», – зазначає Олена Волошина, Голова представництва IFC в Україні.
Мета створення Реєстру аграрних нот — забезпечити просту, надійну й швидку процедуру видачі аграрних нот завдяки його електронній взаємодії з іншими публічними реєстрами та депозитарною системою. Передбачається, що з впровадженням Реєстру також буде сформований дієвий механізм виконання зобов’язань за аграрними нотами, у тому числі примусового, з мінімальним впливом людського фактору.
Завдяки автоматизації процесів формування реквізитів аграрних нот, внесення змін, видачі та припинення, Реєстр забезпечить прозорість, ефективність та зручність операцій з аграрними нотами. Така автоматизована робота полегшує взаємодію між агровиробниками, кредиторами та інвесторами, підвищуючи довіру на ринку. Окрім того, цифровізація процесів у Реєстрі зменшує трансакційні витрати пов’язані із видачою та припиненням аграрних нот, що робить інструмент дешевшим та зручним у використанні..
«Впевнений, що реалізація проєкту стане важливим кроком у розвитку цифрової інфраструктури аграрного сектору, сприятиме залученню додаткових інвестицій та забезпеченню стійкого економічного зростання», — зазначив Олексій Юдін, Голова Правління ПАТ «НДУ».
«Цей проєкт є важливим кроком для цифровізації ринку капіталу та сільськогосподарського сектору в Україні. Розробка Реєстру аграрних нот не тільки допоможе зміцнити позиції нашої держави на світовому аграрному ринку, але й створить нові можливості для інвесторів», – зазначив Руслан Магомедов, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таке цифрове рішення є важливим інфраструктурним елементом та центральною складовою усієї екосистеми аграрних нот, без якої неможливе повноцінне впровадження нового інструменту на ринку.
Читайте також
Ключові фактори, що впливають на розвиток ринку олійних культур та олії в Чорномор...
Український морський коридор забезпечив експорт понад 52 млн тонн агропродукції
«Контінентал» засіяв озимими культурами 85,2 тис. га
Російські аналітики понизили прогноз експорту пшениці до трирічного мінімуму
Пальмова олія продовжує дорожчати, що підтримує ціни на соєву та соняшникову олії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом