НБУ планує зробити орієнтиром на валютному ринку значення курсу гривні до євро
Національний банк України (НБУ) планує запровадити нові підходи до розрахунків та оприлюднення індикаторів валютного ринку. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Зазначається, що регулятор пропонує відповідний проєкт рішення для обговорення.
Зокрема, регулятор планує запровадити новий бенчмарк валютного ринку – довідкове значення курсу гривні до євро станом на 12:00.
“Його актуальність зумовлена дедалі зростаючою вагою операцій в євро на валютному ринку України. Новий бенчмарк був розроблений на прохання учасників ринку у співпраці з експертом міжнародної технічної допомоги. Пропонується здійснювати його розрахунок щоденно шляхом перемноження довідкового курсу гривні до долара США станом на 12 годину та середнього значення котирувань BFIX дол./євро, розрахованого з 10:30 до 12:00”, – пояснюють в НБУ.
Також у проєкті передбачено коригування методології розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют (крім долара США) та облікової ціни банківських металів. НБУ рекомендує розраховувати її за тією ж методологією, як і довідкове значення курсу гривні до євро станом на 12 годину, проте станом на 15:00 годину.
На думку регулятора, це має усунути певну неконсистентність, що виникатиме внаслідок запровадження розрахунку довідкового значення курсу гривні до євро.
“Довідковий курс гривні до євро на 12 годину розраховуватиметься відповідно до інших статистичних засад, ніж офіційний курс, де BFIX береться на конкретний момент, а не як середнє значення за певний періоду часу”, – зауважують в НБУ.
Крім того, Нацбанк планує запровадити нові підходи до визначення переліку валют, до яких офіційний курс встановлюється щоденно, із скасуванням переліку валют для щомісячного встановлення офіційного курсу.
“Рівень автоматизації розрахунків значно підвищився, що зменшило операційні обмеження та ризики щоденного розрахунку офіційного курсу для будь-якого переліку валют. З огляду на це, а також враховуючи міжнародний досвід, пропонується сформувати один щоденний кошик валют для встановлення офіційного курсу. До нього входитимуть іноземні валюти першої групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів та іноземні валюти, емітентами яких є країни, які за даними платіжного балансу попереднього року забезпечували не менше 95% товарообігу з Україною”, – підкреслюють в НБУ.
Там додають, що зазначений перелік коригуватиметься один раз на три роки на підставі актуальних статистичних даних з товарообігу. Одночасно зберігатиметься можливість коригувати цей перелік частіше, якщо за валютами, які до нього входять, товарообіг з Україною знизиться нижче рівня 90%.
Раніше повідомлялося, що Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків України узгодила підходи до запровадження нового бенчмарка валютного ринку – довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12:00.
Зауважимо, у НБУ задоволені підсумками першого року функціонування режиму керованої гнучкості курсу замість запровадженого на початку війни режиму фіксованого курсу, і не бачать сьогодні необхідності якихось кардинальних змін.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом