Названо ТОП-5 аргументів за вирощування гречки у 2022
Через блокування експортних каналів та потенційні проблеми з сушкою та зберіганням зерна, все більше аграріїв дивляться в сторону вирощування нових для господарства культур. Одним із найвигідніших варіантів сьогодення є гречка.
Про це йдеться в матеріалі «Чи буде актуально сіяти гречку в сезоні 2022?».
«Гречка як і ріпак та ярий ячмінь — швидкі гроші. Швидко збираєте і вже маєте якийсь оборот. Не потрібно чекати до вересня. Для невеликих компаній, які мають досвід вирощування та шляхи збуту, гречка — вигідний варіант», — розповів Юрій Лисак, головний агроном компанії «Агро-Регіон».
Витрати на вирощування гречки майже вдвічі менші порівняно до соняшнику і пшениці, адже вона не потребує заходів, які у виробництві інших культур є найбільш затратними. Наприклад:
- Сушіння зерна якраз-таки є тією самою дороговартісною статтею витрат, яка зумовлює відмову аграріїв від кукурудзи, оскільки процес залежить від газопостачання та цін на газ. Гречка цього не потребує.
- Можливість продати зерно. Канали експорту наразі обмежені внаслідок блокування портів і що буде далі, спрогнозувати важко, а тому питання «куди збувати вирощену продукцію?» залишається. І це гречці не загрожує.
- Культура яра і з її сівбою можна дещо запізнитися, якщо не виходить сіяти строго в оптимальні строки. Оскільки період цвітіння культури розтягнутий, є шанси отримати врожай навіть за пізньої сівби.
- Культура невисоких обсягів врожаю, що спрощує логістику.
Останнього правила радить аграріям дотримуватися Родіон Рибчинський, керівник Спілки «Борошномели України», який рекомендував сіяти культури, тонна яких коштує дорожче, а з гектара дає менший обсяг урожаю для спрощення логістики.
- Відсутня потреба в хімічному захисті.
«Оскільки гречка продукт дієтичний, а запилення залежить від комах, внесення пестицидів аграрії проводять лише у разі максимальної загрози посіву. Більший ухил у системі захисту посівів гречки робиться на агротехнічні заходи та підбір строків сівби», — обґрунтував к.с.-г.н. Іван Миколайович Страхоліс, старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.
Читайте також
Назустріч глобальному попиту. Зміцнення регіональних ланцюгів постачання, торгівлі...
Держгеокадастр додав можливість отримання витягів на землю за ЄДРПОУ
Індонезія впровадить мандат на біодизельне паливо з пальмової олії B50
Ексклюзивний Вечір Нетворкінгу та чеського пива в рамках BLACK SEA GRAIN.EUROPE
Ставки на автомобільні перевезення до Європи знизилися на 1–3€
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом