Названо напрями переробки, які роблять Україну конкурентною на ринку ЄС
Рух країн Європейського Союзу у бік кліматичної нейтральності та зміна вподобань споживачів створюють як ризики, так і можливості для українських виробників.
Про це говориться у повідомленні Центру досліджень продовольства та землекористування при Київській школі економіки (KSE Агроцентр) у Telegram.
«З одного боку, регуляції, що вже існують або будуть згодом впроваджені, можуть обмежити доступ українських виробників переробної галузі до ринків країн Європейського Союзу як фізично (через невідповідність умовам), так і фінансово, оскільки інвестиції для досягнення встановлених умов можуть бути обтяжливими», — пояснюють аналітики.
З іншого боку, на думку дослідників, попит ЄС на імпорт продовольства може зрости через зниження внутрішнього виробництва в результаті впровадження Farm-to-Fork стратегії. Окрім того, ЄС впроваджує програми кредитування та грантів для фермерів для стимулювання сталого сільського господарства, які українські виробники можуть використати на свою користь.
«Найбільш конкурентоспроможними галузями були визначені виробництво соняшникової олії, пшеничного борошна, вершкового масла та курятини», — додали у KSE Агроцентр.
Читайте також
На експорт пішло майже 17,5 млн тонн зерна
ПАЕК розбудовує зрошувальну систему для поливу овочів
Індійські фермери скорочують площі під ріпаком через підвищення температури
Польські фермери погрожують протестами вздовж всього східного кордону у разі невик...
Стан озимих в «Агропросперіс» оцінюють здебільшого як задовільний
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом