Названо ключові відмінності між аграрними нотами та традиційними розписками

В Україні почали працювати аграрні ноти — новий інструмент, який є удосконаленою версією аграрних розписок.
Новий фінансовий інструмент має знизити транзакційні витрати аграріїв та допомогти агровиробникам залучити додаткові ресурси для розвитку своїх підприємств.
AgroPolit.com розбирався у ключових відмінностях між аграрними нотами та традиційними аграрними розписками.
Аграрні розписки та аграрні ноти — це два інструменти, які мають однакову мету — залучити фінансування в агросектор під заставу агропродукції, але різну правову природу. Аграрна нота не може використовуватися одночасно з аграрними розписками одним боржником та щодо одного і того самого предмета застави.
Завдяки аграрним нотам розширили перелік агропродукції, що може бути предметом застави. Аграрна нота дозволяє передавати в заставу продукцію рослинництва, тваринництва та первинної переробки, що надає можливості для фінансування набагато більшого кола агровиробників.
Аграрна розписка за своєю правовою природою є товаророзпорядчим документом, а тому має обмежене використання. Аграрна нота — це неемісійний цінний папір і самостійний об’єкт цивільних прав. Такий інструмент може бути предметом застави, договорів про передачу майна у власність та спадкування. Аграрна нота може використовуватися для здійснення розрахунків за чинними договорами.
Аграрна розписка є паперовою, її оформлення потребує нотаріального посвідчення. Аграрна нота оформлюється та існує в електронному вигляді. Виконання контрольних функцій під час видачі аграрної ноти забезпечується в режимі електронного обміну інформацією Реєстру аграрних нот з державними реєстрами.
Облік аграрної розписки ведеться в Реєстрі аграрних розписок, а аграрна нота обліковується на рахунку в цінних паперах в депозитарній системі з відображенням відомостей про її реквізити та іншої інформації в Реєстрі аграрних нот.
Обслуговування аграрної ноти здійснюватиметься разом з іншими цінними паперами, які є у власності кредитора, що забезпечує зручність та спрощує управління портфелем інвестицій для кредитора-інвестора.
Аграрна нота має вдосконалений механізм примусового виконання. Кредитор генерує спеціальну виписку з Реєстру аграрних нот та Центральний депозитарій пред’являє її до виконання через автоматизовану систему виконавчого провадження. Аграрні розписки підлягають примусовому виконанню через виконавчий припис нотаріуса.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом