Названо фактори, що підігрівають зростання цін на добрива в Україні

удобрение

Ціна на азотні добрива в Україні за останній рік зросла втричі-вчетверо. Наприклад, КАС подорожчав на 300%. Таку думку висловив аналітик Barva Invest Костянтин Кінжалов.

«Вартість азотних добрив в Україні за рік зросла втричі-вчетверо. Наприклад, селітра, найпопулярніше українське добриво, на початку листопада 2020 р. коштувала в середньому 7 тис. грн за т, а зараз ціни сягнули 24 тис. грн», — зазначив аналітик Barva Invest Костянтин Кинжалов.

За даними Barva Invest ціни на добрива в Україні зросли так:

  • КАС – 300%;
  • Аміачна селітра – 240%;
  • Карбамід – 210%;
  • Сульфат амонію – 190%;
  • МАР – 110%;
  • Хлорид калію – 70%.

Крім енергетичної кризи, великий вплив на зростання цін на добрива мають також експортні обмеження деяких провідних виробників агрохімії. Штучно обмежує експорт Китай, який є ключовим постачальником карбаміду, сульфату та фосфату.

Погіршити проблему можуть американські санкції проти компанії «Білоруський», на яку припадає понад 20% світових поставок калію. Санкції можуть значно знизити пропозицію добрив на глобальному ринку. За словами Костянтина Кінжалова, обмеження планується запровадити 8 грудня. Чи набудуть чинності вони, залежатиме від розвитку політичної ситуації в Білорусі.

Ціни на агрохімію підігрівають попит з боку Індії та Бразилії. Вони купують добрива через сприятливі умови для їх використання та високі ціни на продукти.

«У таких умовах тепличні підприємства скорочуватимуть виробництво, ціни зростатимуть, тому Україні доведеться нарощувати імпорт овочів», — зазначається у матеріалі.

Економічна правда

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!