Наступного року планують розпочати будівництво євроколії з Чернівців до Сучави

У 2025 році мають намір розпочати будівництво євроколії з Чернівців до Сучави. Загалом євроколія має обʼєднати міста Румунії, України, Молдови та Польщі. Заявка, яку подали Укрзалізниця з урядом, перемогла й отримає фінансування на передпроєктні та проєктні роботи. Про це розповіла перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
За словами посадовиці, завдяки заявці Укрзалізниці з міністерством на проєкт у межах програми СEF через Чернівецьку область розбудують євроколію до Сучави. На перший етап проєкту половину грошей на розбудову виділять з бюджету, інша половина — грантова.
«Звичайно, на це потрібен певний період часу, але ключове, що це зафіксовано вже всюди, починається документальна робота, відповідно поетапно ми дійдемо до того, що дійсно європейська колія буде проходити через Чернівецьку область», — пояснила Альона Атаманюк.
Передбачається, що євроколія обʼєднає такі міста, як Краків, Львів, Чернівці, Сучава та Унгени.
«Відповідно, це дасть можливості для Молдови та України експорту своєї продукції за кордон в більшому масштабі. Адже на сьогодні європейська колія в Україні тільки в чотирьох областях. У нас фактично одна з таких областей. Далі треба говорити про розбудову євроколії від Вадул-Сірету в напрямку до Чернівців, а опісля — до Львова», — зауважила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.
Вона додала, що проєкт можуть поділити на частини.
«Бо побудувати залізницю від Чернівців до Львова потребуватиме навіть не одного року. А зробити складову частину від Вадула до Чернівців можна набагато швидше», — каже посадовиця.
Наразі невідомо, де саме буде проходити колія. Це вирішують проєктувальники.
«Можливо, в якихось ділянках треба робити обхід. У самих Чернівцях насправді буде некоректно, якщо європейська колія буде проходити через центр міста», — уточнила Альона Атаманюк.
Після остаточної експертизи буде відома вартість проєкту та порядок його втілення.
Читайте також
На Київщині запустять виробничу лінію з виготовлення пропареної гречаної крупи
Індія має намір подвоїти виробництво кукурудзи до 86 млн тонн до 2047 року
За місяць набере чинності нова редакція договору щодо вантажних перевезень залізницею
Ціни на сою на CBOT знизилися до багатомісячного мінімуму
Україна отримала ще 1 млрд грн для підтримки фермерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом