Наслідки напруженості між Росією та Україною: названо оптимістичний прогноз для ринку пшениці
![россия украина](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2022/01/rus-ukr.jpg)
Попри збільшення експорту, ціни на українську пшеницю знизилися майже на 3% за місяць на тлі зростання напруженості на українсько-російському кордоні. Проте аналітики не відмовляються від оптимістичніших прогнозів для української зернової. Про це пише spglobal.com.
Повідомляється, що за прогнозами USDA на 2021/22 МР, і Україна, і Росія залишаються основними гравцями на світовому ринку зернових. Сукупна частка експорту пшениці становить 23% від загальних світових обсягів та становить 206,9 млн т.
За словами трейдерів, попри геополітичну напруженість, очікується, що попит на українську пшеницю в найближчій перспективі залишиться оптимістичним. Вони пояснюють це тим, що Росія реструктуризувала свої механізми оподаткування експорту та вводить експортну квоту з 15 лютого.
«Ймовірно, що попит на українську пшеницю зросте з боку країн Близького Сходу, оскільки поставки з Росії надалі можуть бути обмеженими. Однак певна невизначеність через напруженість на кордоні залишається, яка й може вплинути на ціни», — йдеться в матеріалі.
Зазначається, що деякі трейдери вважають, що тривала напруженість може вплинути на ціни на пшеницю в Чорноморському регіоні, зокрема на українську.
Нагадаємо, ЄС дав дозвіл на імпорт українських зернових на лютий у рамках річної квоти. Відтак, Європейський союз дозволив постачання 77,83 тис. т української пшениці на лютий у рамках схеми тарифних імпортних квот (TRQ).
Читайте також
Зерновим коридором вже перевезли 100 млн тонн вантажів – Зеленський
Agri-food. Адаптація стратегій у виробництві та переробці до мінливого світового р...
Nestle цього року планує інвестувати 8 млрд грн у діяльність в Україні
ФАО прогнозує зниження запасів пшениці та кукурудзи
Українці до нового урожаю харчуватимуться імпортною картоплею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом