Насіння української селекції повертає довіру аграріїв, завойовуючи ринок
Багато аграріїв втратили довіру до українського насіння за період 90-х і початку 2000-х років, коли недобросовісні «підприємці», користуючись ситуацією, реалізували навіть друге покоління. Сьогодні ж українська селекція активно відвойовує втрачену довіру, а насіннєві компанії пропонують аграріям насіння, яке мало в чому поступається іноземним аналогам.
Про це розповів Сергій Старишко, директор «НДІ Аграрного Бізнесу» «Науково-виробничої агрокорпорації Степова» у матеріалі «Як зберегти рентабельність — шляхи економії для фермерів у 2022 році» на Kurkul.com.
Зараз в Україні працюють понад 10 інститутів і приватних компаній, які впродовж багатьох років займаються селекцією. І це ще не все: будуються насіннєві заводи, купується селекційна техніка.
«Сьогодні ми проводимо випробування не тільки в Україні, а й за кордоном, навіть на інших континентах. Завдяки зимовим розсадникам в Чилі та Індії вдвічі швидше йде процес селекції та розширюється генетична база. Використовуються сучасні методи селекції», — розповів Сергій Старишко.
Та все ж багато аграріїв досі вважають українське насіння «антикризовим». Купують, щоб заощадити гроші, яких майже немає, і в посівмат та технологію вкладати взагалі не планують. А коли гроші є, то вкладають у дороге імпортне насіння, кращий захист, добрива тощо.
«Професіонал такою логікою не повинен користуватися, адже головне — результат, а не бренд. Наші селекційні розсадники розташовані в жорстких умовах степу і наші гібридні комбінації проходять конкурсне сортовипробування завдяки витривалості до цих жорстких умов», — коментує ситуацію Сергій Старишко.
За його словами, найпривабливішими для українського аграрія сьогодні є зернові культури: пшениця озима, ячмінь. Тут вітчизняна селекція зберегла традиції і генетичну базу ще Радянського Союзу.
Загалом же, на думку Сергія Старишка, зараз є багато гідних сортів, які не мають шаленого попиту лише через те, що практично відсутня маркетингова складова.
«По роботі буваю на Днях поля, спілкуюся зі спеціалістами, агрономами, багато інформації свідчить про те, що є чудові українські сорти. Європейські менш морозостійкі та посухостійкі. Вони конкурентні переважно в лісостепу і де умови вологозабезпечення та температурного режиму сприятливі. А от вітчизняна селекція в цілому більш адаптована і стійка до наших умов», — каже Сергій Старишко.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом