Найпотужніші тваринницькі господарства Харківщини перебувають під окупацією — ОВА

Джерело:  Суспільне

Стан тваринництва в господарствах Харківської області є складним.

Про це Суспільному розповів в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку обладміністрації Костянтин Панфілов.

“Під окупацією найпотужніші тваринницькі господарства в Куп’янському, Ізюмському, а також у частині Чугуївського району. Питома сумарна вага великої рогатої худоби у господарствах Куп’янського та Ізюмського районів — 46%. Обсяги виробництва молока — 48%. Половина продукції скотарства та понад 60% продукції свинарства втрачена в частині Чугуївського району”, — розказав Панфілов.

За його словами, у 10 господарствах внаслідок бойових дій є руйнування.

“У семи з них зафіксована загибель тварин, пошкоджено два потужні племінні заводи у галузі молочного скотарства”, — розказав Костянтин Панфілов.

Панфілов каже, посівна кампанія на Харківщині триває: засіяно майже 90% прогнозованих площ під ярі культури.

“Поки що через бойові дії аграрії проводять роботи на 60% площ на контрольованій території області у 5 районах, крім Ізюмського й Куп’янського. Різними ярими сільгоспкультурами на контрольованих територіях засіяно 320 тисяч га, це на 68% менше, ніж минулого року. Близькі до завершення посівної аграрії Наталинської, Красноградської громад, роботи виконані на 92% на 96%. Активно проводять посівну Богодухівська й Зачепилівська громади. Продовжується посів кукурудзи на зерно, проса, гречки, соняшнику, сої, овочевих культур”, — повідомив Панфілов.

За його словами, найбільші проблеми під час посівної — боєприпаси та криза с паливом.

“Розмінування площ просувається низькими темпами. Забезпечення паливом — найкритичніший фактор для весняно-польових робіт. Аграрії області відчувають дефіцит пального. Проблему буде вирішено протягом тижня завдяки паливу із Західної Європи”, — каже в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox