Найбільше купують українську агропродукцію Іспанія, Нідерланди, Італія та Німеччина

Іспанія, Нідерланди, Італія та Німеччина стали найбільшими імпортерами української агропродукції, сукупний обсяг якої сягнув мільярдів доларів.
Про це повідомив Комітет аграрної та земельної політики з посиланням на Мінагрополітики.
Там відзначили, що попри воєнний стан Україна продовжує забезпечувати продовольчу безпеку в світі. Найбільші обсяги української агропродукції імпортують європейські країни: Іспанія ($2,7 млрд), Нідерланди ($1,6 млрд), Італія ($1,3 млрд) та Німеччина ($1,2 млрд).
Зараз відпрацьовуються можливості виходу на нові ринки. У планах на 2025 рік вийти на 31 новий ринок, зокрема в країнах Африки, Близького Сходу та Китаю. Водночас головним завданням є перехід від сировинної моделі економіки до моделі з доданою вартістю.
Зазначається, що наразі річний агроекспорт України становить $24,5 млрд, тоді як у Польщі цей показник значно вищий — $56 млрд. Така суттєва різниця пояснюється тим, що середня ціна тонни української продукції становить $309, тоді як у Польщі — $1560.
“Це завдяки тому, що в ЄС переробляють продукцію і експортують її з доданою вартістю, а Україна продає за кордон зерно, майже не переробляючи його”, – йдеться в повідомленні комітету.
Тільки за останній рік Україна експортувала 40,04 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 1,668 млн тонн було відвантажено від початку поточного місяця.
Зокрема, з початку поточного сезону експортовано: пшениці – 15,566 млн тонн; ячменю – 2,314 млн тонн; жита – 10,8 тис. тонн; кукурудзи – 21,565 млн тонн.
Нагадаємо, станом на кінець березня Україна експортувала 32,389 млн тонн зернових і зернобобових культур з початку 2024/25 маркетингового року. Лише у березні було відвантажено 3,206 млн тонн.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
В Україні зростає попит на пшеницю на тлі обмеженої пропозиції та активного експорту
Реальні ціни на олійні протягом найближчого десятиліття залишаться під тиском — ФАО
На Чернігівщині прогнозують хороший урожай попри пізніший старт жнив
Тайвань закупив на тендері 89,65 тис. т пшениці
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом