Нафтові котирування за місяць впали на 19%, посилюючи тиск на ціни сільгосппродукції

Джерело:  GrainTrade
нефть

На «досягнення» 100 днів президентства Трампа в розхитуванні американської та світової економіки ціни на нафту відреагували черговим падінням. Відсутність прогресу у переговорах з Китаєм, зниження ВВП США у 1-му кварталі на 0,3% (порівняно зі зростанням на 3% торік), падіння виробничої активності Китаю до 16-місячного мінімуму свідчить про уповільнення розвитку найбільших економік світу, що призведе до скорочення попиту на нафту та енергоносії.

Крім того Саудівська Аравія днями заявила, що зможе витримати тривалий період низьких цін шляхом збільшення видобутку нафти. Ще кілька інших членів ОПЕК+ пропонують у червні збільшити видобуток другий місяць поспіль, що буде обговорено на зустрічі 5 травня. Збільшення видобутку знизить ціни на нафту та стане покаранням для тих членів ОПЕК+, які видобувають більше встановлених для них лімітів.

Червневі ф’ючерси на нафту марки Brent з понеділка впали на 6% до 63,1 $/барель (-19% за місяць), а на американську WTI – на 8,4% до 58,1 $/барель (-22% за місяць).

На тлі падіння цін на нафту ф’ючерси на пальмову олію цього тижня впали на 3,7%, а на соєву – на 3%, тоді як ф’ючерси на кукурудзу знизилися лише на 1,9%, оскільки ринкам сільгосппродукції, яку використовують у виробництві біодизеля, потрібно більше часу та даних про попит і пропозицію, які визначатимуть цінові тенденції.

Вдале завершення сівби сої та кукурудзи у США, а також дані травневого звіту USDA можуть стати тригером зміни цін на сільгосптовари.

Представники США та Ірану повідомили про прогрес на переговорах щодо ядерної програми Ірану та домовилися знову зустрітися в Європі цього тижня. Угода з Іраном по ядерній програмі дозволить США зняти обмеження на експорт нафти з Ірану, що збільшить пропозицію на світовому ринку та ще більше знизить ціни на сиру нафту.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!