Нафта подорожчала до 80 $/барель, але ціни на рослинні олії залишаються стабільними

растительные масла масло

Попри поступове зростання нафтових котирувань, ціни на рослинні олії залишаються стабільними внаслідок низького попиту з боку імпортерів, які створили потрібні запаси та очікують виходу на ринок нового врожаю сої та соєвої олії з Південної Америки.

Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent за тиждень виросли на 5,8% і на вчорашній сесії перевищували 80 $/барель, проте наприкінці торгів знизилися до 79,4 $/барель. Ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській NYMEX за тиждень виросли на 5,2% до 76,6 $/барель.

Основною причиною зростання цін стало скорочення запасів нафти у США за тиждень 18-24 грудня на 3,6 млн барелів до найнижчого з вересня рівня 420 млн барелів, хоча аналітики прогнозували їх зниження на 3,2 млн барелів. Новина про легке протікання хвороби від штаму «омікрон» також підтримала ринок, хоча кількість нових випадків у США за добу перевищила 500 тис.

Ринок нафти очікує, що на зустрічі 4 січня 2022 року країни ОПЕК+ продовжать заплановане збільшення видобутку на 400 тис барелів/добу у лютому, попри ризик скорочення попиту через нову хвилю короновірусу.

Ціни на рослинні олії, які зазвичай одразу реагують на зміну нафтових котирувань, цього тижня уповільнили зростання на тлі низького попиту та збільшення пропозицій.

Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії після зростання у вівторок на 3,5% до двотижневого максимуму вчора впали на 1,87% до 4683 рінггитів/т або 1120 $/т, оскільки трейдери почали фіксувати прибутки.

Місцеві експерти очікують, що ціни на пальмову олію продовжать опускатися під тиском збільшення пропозицій та нових даних про експорт грудня.

Додатково на ціни тиснуть прогнози уряду Індонезії щодо збільшення виробництва пальмової олії в країні у 2022 році до 51,01 млн т, що на 2,6% перевищить очікуваний показник 2021 року – 49,71 млн т.

На біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію впали на 0,75%, а на пальмову – на 0,93%.

Січневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень виросли на 3,6% та торгуються по 1250 $/т.

Ціни на чорноморську соняшникову олію також залишаються в межах 1300-1330 $/т FOB, і навіть незначно виросли за тиждень слідом за сусідніми ринками пальмової та соєвої олії.

Тривалі вихідні зменшать торговельну активність, і основним чинником впливу на ціни найближчим часом буде погода у Південній Америці.

 

GrainTrade

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!