Надзвичайна спека в Україні негативно вплине на посіви сої, кукурудзи та соняшнику
У період 1-12 липня у більшості областей західної частини України максимальна температура повітря підвищувалася до +31-34, на решті території – до+ 35-38°, у південних областях місцями – +39-41°, що є критерієм надзвичайної спеки і що близько до абсолютних максимумів температури зафіксованих в Україні за всю історію метеорологічних спостережень.
Внаслідок надзвичайно високого рівня середніх добових температур та стрімкого накопичення ефективного тепла (його сума з початку вегетації значно перевищує середні багаторічні показники і є однією із найвищих за весь період спостережень), відмічалося скорочення міжфазних періодів розвитку сої, соняшника та кукурудзи, що може призвести до передчасного завершення вегетаційного періоду та зменшення урожаю. На багатьох площах у денні години відмічалося в’янення рослин, місцями на півдні – засихання та повна загибель рослин соняшнику та сої від засухи.
На тепер у дуже вразливому до високих температур етапі розвитку знаходиться кукурудза, у якої спостерігається викидання та цвітіння волоті і потреба у волозі максимальна. Спекотна погода спричиняє стерилізацією пилку, відсутність запилення рослин, формування неповноцінних качанів з пропусками, без зерна, і, відповідно, зниження врожайності.
На соняшник, хоча він і є більш стійким до високих температур, посуха та тепловий стрес також вплинуть негативно. Ймовірно формування мілкого насіння зниження і урожайності.
Послаблення спеки очікують з 18-го починаючи з заходу, решта території буде майже як на разі.
Детальна інформація про експорт зернових культур і продуктів їх переробки, баланси попиту і пропозиції, цінові тенденції, стан посівів та хід збиральної/посівної кампанії в країнах Чорноморського регіону, доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, що надає швидкий доступ до щоденної оперативної інформації агро ринку Причорномор’я, аналітичних звітів та прогнозів, історичних даних, а також ефективних інструментів для обробки та завантаження даних.
Підвищіть свою ефективність з допомогою агро аналітики вже зараз!
Реєструйтесь, щоб отримати розширений демо-доступ на 7 днів:
Читайте також
Великий врожай сої спричинив зниження цін і аграрії повернуться до кукурудзи в 202...
Ціну соняшника в Угорщині підтримує низькій урожай
Ціни на сою в Україні продовжують падати, але їх може підтримати зростання світови...
У Великій Британії та ЄС очікується збільшення виробництва цукру
Коваль закликав ЄС продовжити лібералізацію торгівлі з Україною 2025 року
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом