Надто великий термін окупності. В Group DF розповіли про свої плани щодо купівлі Білгород-Дністровського порту
Group DF Дмитра Фірташа не братиме участь в приватизації Білгород-Дністровського порту, повідомив керівник з корпоративних комунікацій компанії Олег Арестархов.
Раніше директорка порту заявила, що приватизацією Білгород-Дністровського порту цікавляться компанія «Ніка-Тера»Дмитра Фірташа, ОЕЗ «Потоки» Вадима Єрмолаєва та агрохолдинг НІБУЛОН Андрія Вадатурського.
«Ми дуже добре знаємо, як працює портовий бізнес зсередини, в нас є наш порт «Ніка-Тера», який був зруйнований атаками рф. В наших поствоєнних пріоритетах — відновлення діяльності свого порту. Лише після перезапуску свого активу Група може розглядати придбання інших активів в портовій галузі, це принципово важливо», — зазначив Арестархов.
Щодо Білгород-Дністровського морського торгівельного порту, є також декілька дуже конкретних фінансових та організаційних причин, чому групі цей актив не цікавий, сказав він.
«Для того, щоб порт вивести на прибуткову роботу, потрібні додаткові колосальні інвестиції. Мова йде, насамперед, про днопоглиблювальні роботи. Це — мільйони доларів. По-друге, наскільки я знаю, на балансі порту до останнього навіть не було причалів. Причали — це серце та душа порту. Для будь-якого портового бізнесу принципово важливо мати свій вихід на море, а не платити концесію державі. Щоб зацікавити інвесторів, причали мають бути на балансі. По-третє, є проблема розвідного місту до порту, який було розбито окупантами. Це — суттєве логістичне обмеження», — каже Арестархов.
Він зауважив, що у порта є борги по зарплаті. Перезавантаження порту упиратиметься в кадрову проблему, адже люди розбіглися під час війни і висококласних фахівців потрібно перекуповувати у конкурентів.
Арестархов також додав, що Білгород-Дністровському порту буде складно конкурувати з глибоководними портами Одеси, куди можуть заходити судна типу Panamax, це впливає на вартість перевалки.
«Все це в комплексі означає, що термін окупності такої інвестиції буде надто великий, щоб за сьогоднішніх умов вкладатись в цей актив», — зауважив він.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом