На звільнене правобережжя Херсонщини повертається аграрний бізнес

Бізнесові структури, «зав’язані» на сільськогосподарське виробництво, починають знову розгортати роботу на теренах звільненого від російських окупантів правобережжя Херсонщини.
Зокрема, у селі Музиківка неподалік обласного центру про намір відновити виробничу діяльність заявили керівники десяти місцевих підприємств – щойно дочекаються обстеження саперами угідь і приміщень та їх розмінування за потреби.
З-поміж них, зокрема, є одна компанія з іноземними інвестиціями, котра якраз у лютому 2022-го викупила тут старий консервний завод під реконструкцію й подальше вирощування ефіро-олійних культур, розповів Музиківський сільський голова Олександр Лейбзон.
Одразу ж після деокупації вийшли на контакт представники ще однієї іноземної фірми з Австрії – зондують можливості стосовно купівлі чи довгострокової оренди ділянки в 45 гектарів для розгортання екологічно чистого виробництва та логістичного центру. А таких перспективних пропозицій і до війни у Музиківці було небагато!
Для відновлення роботи мобільного звязку та Інтернету в межах громади влада передає їй три термінали “Старлінк”, один з яких встановлять у лікарській амбулаторії. Уціліла сільрада.
А от самому сільському голові повертатися поки нікуди. Після того, як Олександр Лейбзон евакуювався, його будинок захопили собі під житло карателі з ФСБ, котрі вечорами напивалися й ганяли вулицями автівкою, розлякуючи мирний люд неприцільними автоматними чергами в повітря.
Тікаючи за Дніпро, чужинці для чогось ще й залишили в чужій оселі, яку жодним чином не можна віднести до категорії військових об’єктів, кілька вибухових сюрпризів. І тепер господареві доведеться почекати своєї черги на розмінування. Яка ще невідомо, коли дійде – адже роботи як у військових саперів, так і цивільних вибухотехників на Херсонщині хоч греблю гати.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом