На Україну чекає азотний голод
Наразі, всі три заводи-виробники селітри працюють максимум на 50% потужності. Це спричинено високою ціною сировини (природнього газу) на фоні низького попиту серед аграріїв в листопаді та грудні.
В планах виробництва на грудень 2021 року аміачної селітри менше 90 тис. тонн, при тому, що імпорт склав в листопаді тільки 80 тис. тонн. Це означає, що на ринок в місяць поступає не більше 170-180 тис. тонн (в минулі роки цей показник складав 220-250 тис. тонн). Хоча в січні 2022 року заводи мають збільшити потужність, але нестача аміачної селітри вже на початку сезону буде більше ніж 25%.
З урахуванням незначних запасів товарної продукції та великого обсягу проданої продукції наперед (агрохолдингам), слід очікувати фізичний дефіцит продукту на рівні не меншому за 35-40%. Більшість трейдерів покладають провину на аграріїв, які в умовах зростання ціни добрив не купували їх, та були впевнені, що куплять пізніше.
В результаті, і виробники і трейдери витратили всі оборотні кошти та зробили, так звані, «страхові» угоди – для постійних клієнтів. Тобто, вільного продукту на ринку може просто не бути. Імпортери не мають достатньо власних коштів, щоб купити на січень азотні, а у закордонних постачальників закінчились вільні обсяги, адже, в умовах стрімко зростаючих цін на добрива багато країн обмежила експорт добрив, а хтось взагалі заборонив.
Читайте також
Conab прогнозує рекордне виробництво зерна в Бразилії в 2024/25 МР
Війна та зміна клімату внесли корективи у зони вирощування гірчиці
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Ціни ростуть швидше, ніж очікувалось через зростання продуктів харчування — НБУ
Ціни на кукурудзу та сою на CBOT у четвер не змінилися
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом