На тлі активізації експорту з чорноморських портів рф посилює обстріли портової інфраструктури
В ніч на 25 вересня рф випустила по припортовій інфраструктурі Одещині 12 ракет Калібр, майже 20 Шахедів та дві надзвукові ракети Онікс, проте всі дрони та 11 Калібрів були знищені силами ППО ЗСУ. При чому Калібри рухалися складними траєкторіями через кілька областей України. Крім надводного ракетоносія для атаки був також залучений підводний човен.
Внаслідок атаки був суттєво пошкоджений морвокзал Одеси, а в будівлі привокзального готелю, що кілька років не функціонує, спалахнула пожежа, яку швидко ліквідували, а у передмісті Одеси отримав пошкодження приватний будинок. Ракетами Онікс були зруйновані зерносховища. На відкритих територіях зафіксоване загорання трави, яке пожежники одразу загасили. Вибуховими хвилями вибите скло в деяких будинках, одна цивільна жінка травмована, їй надана потрібна медична допомога, – розповіли у Силах оборони Півдня.
Посилення обстрілів відбувається на тлі вдалого виходу з порту Чорноморськ двох суден з пшеницею та заходу трьох наступних кораблів для завантаження. Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України О. Кубраков повідомив, що створеним ВМС ЗСУ тимчасовим коридором для цивільних суден до портів Південний та Чорноморськ прямують три балкери, на які буде завантажено вже накопичені на терміналах 127 тис т агропродукції та залізної руди для Китаю, Єгипту та Іспанії.
Перші два судна, «Resilient Africa» и «Ароят», які скористалися гуманітарним коридором ЗСУ, були завантажені зерном в порту Чорноморськ та вже успішно пройшли Босфор. Проте активізація руху суден поки не призвела до відновлення приймання та закупівлі на умовах СРТ в портах Південний, Одеса та Чорноморськ.
За даними Держмитниці України, у 2023/24 МР станом на 22 вересня Україна експортувала 6,038 млн т зернових та зернобобових культур, з яких 1,451 млн т – вже у вересні, тоді як торік в цей період було відвантажено 7,235 млн т, з них у вересні – 2,938 млн т.
Загалом у 2023/24 МР на вказану дату експортовано:
- пшениці – 2,916 млн т (891 тис т у вересні),
- ячменю – 596 (98) тис т,
- жита – 0,6 (0) тис т,
- кукурудзи – 2,506 (0,452) млн т.
Крім того, за вказаний період експортовано 33 тис т борошна (з них у вересні 8,5 тис т), зокрема пшеничного – 32,1 тис т ( у вересні – 8,4 тис т).
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом