На розмінованих землях України вже можна виростити 1 млн т зерна

Розмінування сільськогосподарських угідь є однією з першочергових потреб України у гуманітарній допомозі. Це дозволить зміцнити як глобальну продовольчу безпеку, так і економічну стабільність України, – інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, за даними Мінекономіки в Україні за 2023 рік вдалося розмінувати площу сільськогосподарських земель, на яких можна виростити 1 млн т зерна, за рік в обіг повернули 18 тис. кв км земель.
Площа, визнана потенційно замінованою, складає у 174 тис. кв. км. До сільськогосподарських земель, які постраждали від мінування, відносять 208 тис. га. Зараз перевірки на наявність вибухонебезпечних предметів потребує територія у 156 тис. кв. км.
Зазначається, що завдяки допомозі партнерів з розмінуванням, Україна залишається ключовим гравцем на світових ринках зерна та соняшникової олії, з часткою понад 10% міжнародної торгівлі. У 2023 році було експортовано 16,1 млн тонн пшениці в 65 країн, 26,2 млн тонн кукурудзи у 80 країн і 5,7 млн тонн соняшникової олії в 130 країн.
Також, цьогоріч було оновлено план повернення сільськогосподарських земель до господарської експлуатації з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. До нього долучили нові землі, які будуть розміновані в першу чергу. Згідно з планом, першочерговому обстеженню та, в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.
За минулий рік сапери виконали значний обсяг робіт з обстеження та розмінування сільгоспземель. Було обстежено 274 тис. га – це понад половина територій, які запланували повернути аграріям у використання протягом чотирьох років.
Відповідно до оновленого плану, пріоритетне повернення земель в господарську експлуатацію відбуватиметься у 8 регіонах. Передбачається обстеження і в разі потреби очищення та розмінування в:
- Донецькій області – 12,8 тис. га;
- Чернігівській області – 2 тис. га;
- Сумській області – 85 га;
- Дніпропетровській області – 6,6 тис. га;
- Київській області – 9,4 тис. га;
- Миколаївській області – 44 тис. га;
- Харківській області – 190 тис. га;
- Херсонській області – 248 тис. га.
Водночас зазначається, що за даними експертів Світового банку пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель в Україні коштуватиме близько $1,5 млрд. Без обстеження та розмінування використання цих земель аграріями неможливе.
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
ЄС пускає на свій ринок українське насіння олійних культур і буряків
З 5 квітня змінюється план формування поїздів, що прямують до Одеського порту
Нідерланди схвалили унікальну картоплю зі «шкірним трансплантатом»
Vitagro почав будувати три пташники, щоб збільшити посадку бройлерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом