На пшеницю в Україні диспаритет цін
Про це розповідають аграрії одного із підприємств Хмельниччини, пише Kurkul.com.
«Ми цього року підрахували — вона (пшениця — ред.) рентабельності майже не має. Ціна на міндобрива підвищилась, а ціна на пшеницю зменшилась»,— зазначив агроном Іван Перчук.
Порівняно з попереднім роком, подорожчали азотні мінеральні добрива, пальне, запчастини, зросла орендна плата за паї та зарплата працівників.
«Пішов диспаритет цін. Всі затрати, які потрібні для вирощування сільськогосподарських культур, виросли в рази. Якщо брати щодо міндобрива — втричі виросли, порівняно з 2021 роком», — розповів директор агрофірми Володимир Бондарук.
За його словами, собівартість вирощування тонни пшениці — шість з половиною тисяч гривень. А купують її на тисячу дешевше. Така ситуація через обстріли й блокування експорту українського зерна росіянами в усій Україні.
Хоча собівартість вирощування пшениці значно перевищує ціну, яку за неї пропонують цього року, у господарстві не відмовлятимуться її вирощувати. Вона потрібна для сівозміни й для тваринництва.
«Ми дотримуємось сівозміни. Навіть якщо вона буде нам невигідна якимсь чином, нам потрібен попередник, хороший попередник під другі культури. Такі, як цукровий буряк, соя. Якщо ми не будемо дотримуватись сівозміни, то інші культури будуть падати в урожайності», — пояснив агроном.
Зі слів виконавчого директора, збалансовувати прибутки й видатки цього року дозволяє тваринництво.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує що валове виробництво зернових цього року складе 56,4 млн т, що на 1 млн т більше, ніж торік. Зокрема врожай пшениці становитиме 20,94 млн т.
Середня врожайність пшениці по Україні наразі 4,62 т/га. На Хмельниччині врожайність пшениці перевищує середню по Україні та становить 6,7 т/га.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом