На Одещині стартувала весняна посівна
Аграрії Одещини вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур. Про це повідомили в Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.
Зокрема, планують посіяти:
- 266 тис. га зернових,
- 464,5 тис. га технічних,
- 37,9 тис. га овоче-баштанних та картоплі,
- 21 тис. га кормових.
Восени посіяли 862 тис. га озимих, з них:
- 556,4 тис. га пшениці,
- 172,2 тис. га ячменю,
- 133,3 тис. га ріпаку.
Прогнозована структура посівних площ сільськогосподарських культур на 2024 рік передбачає зменшення посівів озимих культур, перш за все озимого ячменю та озимого ріпаку. Аномально посушлива осінь 2023 року не сприяла проведенню посівної кампанії в тих обсягах, що були заплановані. Як результат, були збільшені посіви ярих.
Щодо ситуації на посівах озимих, вона неоднозначна залежно від географічних зон області. На півночі області 90% посівів у доброму та задовільному стані й особливих хвилювань в аграріїв не викликає.
В центральних та південних районах області ситуація не така оптимістична, тут приблизно 50% посівів в доброму та задовільному стані, а інша половина сходів характеризується, як слабкі та зріджені.
Якщо цьогорічна весна буде прохолодною та затяжною, такі посіви, за умови проведення додаткових технологічних операцій по догляду за ними, можуть дати нормальний урожай.
Якщо ж, весна буде жаркою та посушливою не виключено, що частину площ доведеться пересівати. В цьому випадку зростуть посівні площі таких ярих культур, як соняшник, соя, льон олійний, кукурудза, просо та сорго.
Варто відзначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.
Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.
У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису.
Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом