На елеваторах підрахували витрати на сушіння зерна
Рівень зростання тарифу на сушіння зерна обумовлений не тільки ціною на газ. Впливає також зростання тарифів на електроенергію до 4,3 грн/кВт, супутні витрати та навіть модель зерносушарки.
Про це розповів операційний директор компанії ГК G.R. Agro Артем Ремпен у матеріалі Elevatorist.com «Сушіння кукурудзи врожаю-2021: Сушити не можна залишити в полі».
На елеваторах компанії ціни на сушіння зерна цього сезону піднімали 3 рази: спочатку до 90 грн за тонно-відсоток, потім до 120 грн, а зараз — 180 грн.
«У нас за поточної ціни газу, з урахуванням вартості електроенергії, людського ресурсу та інших витрат, виходить собівартість послуги 171 грн. Думаю, що на тих елеваторах, де встановлені сушарки з рекуперацією тепла, ця собівартість буде нижчою, приблизно 120 грн за тонно-відсоток. Це я підрахував за сушінням кукурудзи, за соняшником собівартість трохи нижче», — каже Артем Ремпен.
У ГК «Агропросперіс» тариф на сушіння зерна підвищили лише на 20%. При тому що вартість газу на листопад виросла ще на +35% до вартості жовтня. На думку Групи, газ є ключовою, але не єдиною складовою собівартістю послуги, тому в компанії намагаються просто компенсувати зростання його вартості.
«Наша маржа від підвищення тарифу на сушіння не збільшилася, а можливо, навіть дещо зменшилася. Зараз послуга на наших елеваторах коштує в середньому від 115 до 130 грн, залежно від регіонів», — розповідає генеральний директор ТОВ «Агросіті-Інвест» компанії «Агропросперіс» Олена Щербина.
Читайте також
Україна експортувала яловичини та ВРХ на $12 млн більше, ніж імпортувала
Пальмова олія більше не є найдешевшим, що ставить під загрозу її домінуючу частку ...
Росіяни планують експортувати зерно з Херсонщини до «дружніх країн» через Крим. Пе...
IGC очікує на скорочення світових запасів зерна
ТАС Агро планує закінчити рік із чистим прибутком у $18 млн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом