На експорт піде близько 2 млн тонн українського ріпаку

Джерело:  AgroTimes
рапс

Українські аграрії експортують близько 2 млн тонн ріпаку. Про це йдеться в журналі The Ukrainian Farmer.

В статті зазначається, що через обмежені логістичні можливості на українському ринку присутня й спекулятивна складова.

«Трейдери розуміють, що ріпак — це перші гроші, на які розраховували фермери, і багато хто буде змушений продавати, щоб розрахуватись із боргами, які виникли через ускладнення економічної ситуації. Основні ресурси подорожчали, торішні запаси зерна — у сховищах і досі не перетворились на гроші. Оскільки значна частина українських аграріїв намагається працювати без залучання кредитних коштів або користується тільки короткостроковими позиками, частину ріпаку продаватимуть за ту ціну, яку пропонуватиме саме внутрішній ринок. Сприятиме продажам і відсутність вільних потужностей для зберігання», – констатують в The Ukrainian Farmer.

У статті також зазначають, що близько третини площ під ріпаком опинились в окупації, і розраховувати на цю частку врожаю не варто.

«Тому реальна перспектива — це близько 2 млн тонн, з яких на експорт може відправитись 90–95%. Оскільки Європа зацікавлена в українському експорті ріпаку, є сподівання, що врожай вивезти все ж вдасться», – підсумовують в The Ukrainian Farmer.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox