На Буковині завершили збір ранніх зернових і ріпаку та вже почали засівати озимі культури
На Буковині завершили збір ранніх зернових колосових, зернобобових культур і ріпаку та вже почали засівати озимі культури. Валовий збір зерна ранніх колосових та зернобобових культур у всіх категоріях господарств склав 286,9 тисяч тонн, що майже на 46 тисяч тонн більше, ніж у 2022 році. Також аграрії намолотили 40,4 тисячі тонн ріпаку, що на 8 тисяч тонн більше, порівняно з минулим роком.
Врожай цьогоріч кращий, ніж торік. Основних культур, як-от, ячменю та пшениці, якими засівають значну частину полів у Чернівецькій області, більше на десятки тисяч тонн.
Проте хороший урожай не дає фермерам заробити, адже наші сусіди – Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина – заборонили експорт українського зерна.
“Урожай хороший, але ціни на продукт просто жахливі. У майбутньому також не прогнозується жодних змін. У нас дуже велика пропозиція, а немає куди продати. Проте нам потрібно далі існувати – платити зарплати, податки тощо, а прибутку немає. Порти наші адекватно не працюють, а якщо й щось працює, то дуже великий ризик. Поки не бачу нічого, щоб щось могло вплинути на зміну ситуації на краще”, – говорить фермер з Кадубівців Олександр Воєвідко.
Пан Олександр зазначає, що поки що триматиме збіжжя на складах.
“Увесь урожай тримаю поки що на складах, адже наразі продати його можна нижче собівартості. Попит за кордоном на зерно зараз хороший, ціни, відповідно, непогані. Проте неможливо вивезти нічого, а те, що можна вивезти, “з’їдає” логістика”, – каже фермер.
Попри всі негаразди, в області вже розпочалася озима посівна. Наразі фермери закінчили посів озимого ріпаку, а також засіяли майже 3 тис. тонн пшениці. Проте, як зазначають у Чернівецькій обласній військовій адміністрації, нинішнього року планують посіяти озимі сільськогосподарські культури на площі 52,8 тис. га. У більшості це будуть озимі зернові культури, як-от, ячмінь, пшениця, жито. Загалом на ці культури передбачено майже 40 тис. га.
“Деякі фермери кажуть, що взагалі не будуть сіяти озимі культури, адже немає сенсу – працюєш собі на збиток. Я поки що планую засіватися, адже все вже готове для цього. Мінеральні добрива і насіння купили, тому гріх не сіяти. Думаю, через тиждень розпочнемо”, – розповідає О. Воєвідко.
Довідка:
Під час збору ранніх культур фермери області намолотили 178 тисяч тонн пшениці, що на 16 тисяч тонн більше, ніж торік. Ячменю – 103,2 тисячі тонн, що на понад 30 тисяч тонн більше, ніж минулоріч. Показники вівса, гороху та жита залишилися приблизно такими ж, порівняно з 2022, – 2,4 тисячі тонн – вівса, жита – 2,9 тисяч, гороху – 0,4 тисячі тонн.
Читайте також
У третьому кварталі попит на землю зріс і за кількістю угод, і за розмірами ділянок
Загибель кубинської цукрової галузі відображає продовольчу кризу
Українським морським коридором експортували 56,7 млн т зернових вантажів
Мита можуть значно скоротити експорт сої та кукурудзи з США до Китаю
Президент підписав закон про державний бюджет на 2025 рік
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом