MPOC повідомляє, що у листопаді ціни на пальмову олію залишаться на рівні вище 4750 ринггітів

Джерело:  Oilworld
пальмова олія

Очікується, що ціни на пальмову олію в листопаді залишаться вищими за 4750 рінггітів, чому сприятиме невизначеність з експортними поставками та зростання низьких цін на нафту, повідомило в понеділок державне агентство Малайзійська рада з пальмової олії (MPOC).

MPOC заявила, що попит на пальмову олію, як очікується, залишиться стабільним у листопаді, незважаючи на зростання цін, зумовлене наближенням святкування китайського Нового року і Рамадану.

«Нещодавня заборона Таїланду на експорт сирої пальмової олії до 2025 року ще більше скоротила постачання. Індія імпортувала близько 800 000 тонн сирої пальмової олії з Таїланду у 2023 році і тепер буде змушена закуповувати цей імпорт із Малайзії та Індонезії до кінця 2024 року», – йдеться у заяві.

MPOC повідомила, що в Європі ціни на олію різко зросли в жовтні, при цьому лідирує соняшникова олія, збільшившись на 12% порівняно з вереснем, тоді як пальмова олія трохи відстає від неї, збільшившись на 9%, а ріпакова та соєва. олії подорожчали на 7% і 3% відповідно.

«Хоча зростання цін на соєву олію відставало, вона все ж таки досягла 11-місячного максимуму, тоді як соняшникова олія досягла 22-місячного максимуму. Ця тенденція скоротила премію за пальмову олію порівняно із соняшниковою», — йдеться у повідомленні.

У ньому також йдеться, що очікується зростання цін на соняшникову олію через значне скорочення виробництва.

“Зростання цін на м’які олії продовжить підтримувати високі ціни на пальмову олію, вказуючи на скорочення поставок олії на ринок”, – заявили в MPOC.

MPOC додала, що поточна динаміка цін на пальмову олію багато в чому зумовлена ​​очікуваними обмеженнями експорту в Індонезії в 2025 році, додавши, що, за прогнозами, і Малайзія, і Індонезія завершать 2024 рік з низькими запасами, а виробництво, як очікується, залишиться на колишньому рівні 2025 року.

“В результаті цього основні імпортери збільшують свій імпорт у найближчій перспективі перед впровадженням Індонезією стандарту B40 у січні 2025 року”, – йдеться у повідомленні.

Однак MPOC підкреслила, що слабкі ринки енергоносіїв, покращення умов вирощування сої в Південній Америці та невизначеність щодо політики США щодо біопалива при новій адміністрації Трампа можуть створити ведмежі настрої щодо сої та соєвої олії, що може стримати зростання цін.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!