Міноборони з квітня купуватиме продукти для військових за новими правилами, – Мінекономіки

Джерело:  Цензор.НЕТ
харчі

З 1 квітня продукти для ЗСУ закуповуватимуть за каталогом з 409 найменувань. Щодо цін орієнтуватимуться на дані Держстату. Послугу з доставки продуктів закуповуватимуть окремо.

Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань визначення нових підходів до закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування, повідомляє Міністерство економіки.

Міжвідомча робоча група напрацювала рекомендації щодо нових правил, за якими Міноборони закуповуватиме продукти з квітня 2024 року.

“Вже наступного місяця ми плануємо подати на розгляд уряду проєкт рішення, яким запровадимо ще одну, нову систему закупівель – динамічну, яка стане в нагоді, в тому числі, й під час закупівель продуктів харчування для військових”, – розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Гендиректор “Державного оператора тилу” Арсен Жумаділов розповів, які саме зміни в закупівлі продуктів для військових збираються запровадити з 1 квітня:

  • Закупівля продуктів харчування здійснюватиметься за каталогом з 409 найменувань, але товари в ньому на етапі підготовки тендерної документації агрегуватимуться у більш ніж 25 категорій (наприклад, “м’ясні вироби”). Це має відкрити широкі можливості для участі в закупівельних процедурах українських виробників.
  • Під час формування очікуваної вартості замовник орієнтуватиметься на дані щодо середньостатистичних цін з різних джерел, в тому числі Держстату.
  • Закупівля та логістика відокремлені. Виробник, який переміг у тендері, постачатиме продукцію на розподільчі центри. Послуги доставки з цих центрів до кінцевих споживачів закуповуватимуться державою окремо.
  • Буде використовуватися динамічна система закупівель. Вона передбачатиме кваліфікацію учасників до початку торгів, можливість бажаючим пройти кваліфікацію протягом періоду дії кваліфікаційної рамки, приховати з метою безпеки певні дані щодо учасників.
  • Людиноцентричність: стандартизовані меню будуть розроблені професійними технологами (в т. ч. тими, які нині захищають країну у лавах ЗСУ). Меню враховуватиме як потреби військових у різних видах раціонів, так і специфіку задоволення потреб в якісному харчуванні в умовах бойових дій.

“Стратегічні цілі, яких ми прагнемо досягти, впроваджуючи нові підходи, – це безперервність забезпечення потреб ЗСУ, довіра з боку суспільства, ринків, держави та наших міжнародних партнерів. Нарешті, ми прагнемо до інституційної стійкості. Щоб запропоновані нами підходи, прозорість та функціональність не залежали від перемінних факторів. В тому числі від того, хто очолює Агенцію”, – сказав Жумаділов. 

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!