Масова депортація мігрантів загрожує кризою у сільському господарстві США – FT

Джерело:  IDK

Масова депортація нелегальних мігрантів за рішенням влади США може спричинити кризу у сільському господарстві країни. Про це повідомляє газета Financial Times (FT).

За її інформацією, бізнес-спільнота Сполучених Штатів висловлює стурбованість щодо того, що імміграційна реформа нового президента країни Дональда Трампа може вплинути на сільськогосподарський сектор економіки країни, який «не може функціонувати без робітників-мігрантів». Видання зазначає, що особливо вразливою щодо цього стане молочна промисловість, оскільки міграційна політика США надає можливість отримання спеціальної візи тільки для сезонних робітників, які займаються збором фруктів та овочів, і не передбачає такого варіанту для працівників молочних ферм, які приїжджають не на один сезон, а на довгий час.

За словами голови GR-відділу Федерації фермерських господарств штату Вісконсин Тайлера Венцлаффа, у зв’язку з цим багато нелегальних мігрантів «працюють на фермах роками», а їхня діяльність робить суттєвий внесок в економіку. “Ми підтримуємо депортацію злочинців, але нам у Вісконсині потрібна надійна робоча сила”, – підкреслює Венцлафф. «Якщо не буде робітників-мігрантів, не буде ні молока, ні сиру, ні олії, ні морозива. Нам усім доведеться стати веганами», – пояснив у розмові з FT фермер із цього штату Джон Розеноу. Він висловив сумнів, що обмеження притоку нелегалів призведе до збільшення кількості працівників серед «корінних американців».

За даними економіста університету штату Мічиган Деніела Ортегі, близько 40% із 2,4 млн робітників у сільському господарстві США не мають права здійснювати трудову діяльність у країні. “Вони відіграють важливу роль, яку багато працівників, що народилися в США, або не можуть, або не хочуть виконувати”, – зазначив він, пояснивши, що масова депортація може призвести до зростання цін на продукти. Газета також наводить статистику Національної ради роботодавців у сільському господарстві США, згідно з якою у 2020 році лише 337 уроджених американців подали заявки на вакансії у сільськогосподарському секторі. У той час кількість відповідних оголошень про роботу перевищувала 97,6 тис.

Раніше Трамп неодноразово висловлювався за посилення імміграційної політики США. Після вступу на посаду президента 20 січня він підписав указ про запровадження на кордоні з Мексикою режиму надзвичайної ситуації. Міністерство внутрішньої безпеки (МВБ) США розширило повноваження американських правоохоронних органів, дозволивши депортувати нелегалів за так званою прискореною процедурою, тобто без рішення імміграційного суду. Крім того, Трамп доручив Пентагону та МВБ розширити центр тимчасового утримання мігрантів на американській базі Гуантанамо на Кубі.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!