Масло без тварин і рослин: розроблена технологія виробництва жиру з метану

Джерело:  AgroPortal.ua
жири

На ринку з’явилося альтернативне рішення каліфорнійського стартапу Savor, який пропонує радикально новий підхід до виробництва жирів.

Про це повідомляє Fast Company.

Компанія розробила масло, яке не потребує ані тваринного молока, ані рослинної сировини. Його виробляють із метану, вуглекислого газу чи водню за допомогою термохімічного процесу, що перетворює ці елементи на жирні кислоти. Вони, своєю чергою, комбінуються у тригліцериди, які можуть відтворювати структуру різних жирів, зокрема вершкового масла, пальмової олії та какао-масла.

Підхід стартапу дозволяє не лише виключити використання тварин і рослин, а й зменшити залежність від сільгоспземель, добрив, гормонів і антибіотиків, які мають значний вплив на екосистему. За підрахунками Savor, глобальне виробництво жирів та олій відповідає за 7% світових викидів парникових газів, що вдвічі перевищує викиди авіаційної галузі.

Наразі стартап використовує промислові викиди метану та CO2, але планує співпрацювати з компаніями, які займаються прямим уловлюванням вуглекислого газу з атмосфери.

Розробка масла тривала кілька років, і у 2025 році Savor вийшов на ринок. Першими клієнтами стали ресторан із зіркою Мішлен SingleThread, французький ресторан One65 та пекарня Jane the Bakery у Сан-Франциско. Стартап активно співпрацює з шеф-кухарями, адаптуючи масло під їхні рецептури.

Одним із перших, хто протестував продукт, став кондитер тризіркового мішленівського ресторану Atelier Crenn Хуан Контрерас. Його команда кілька років тому прибрала класичну бріош із меню через відмову від молочних продуктів, але завдяки Savor butter змогла повернути її назад.

«Це масло працює практично так само, як звичайне вершкове. Якби мені його подали в ресторані, я б подумав, що це просто традиційне масло», — розповідає Хуан Контрерас.

Завдяки своїй технології Savor демонструє, що виробництво жирів може бути незалежним від традиційного сільського господарства. Це відкриває перспективи скорочення викидів, економії ресурсів та зменшення тиску на екосистеми.

Наразі компанія фокусується на B2B-сегменті, але подальший розвиток технології може змінити і роздрібний ринок. Якщо споживачі, шеф-кухарі та великі харчові компанії визнають цей продукт рівноцінним традиційному вершковому маслу, це може стати переломним моментом для всієї індустрії.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!