Маржа виробництва молока у березні активно знижувалась

В Україні у січні – лютому поточного року виробили 0,9 млн т молока, що на 3,5% менше, ніж у відповідний період 2024 року.
Сільгосппідприємства в лютому виробили на 1,7% більше молока, ніж у лютому 2024 року. З урахуванням того, що 2024 рік був високосним, річний ріст у лютому склав 5,3%.
На 1 березня в Україні налічувалося 1,15 млн корів, що на 8,4% менше, ніж на цю ж дату торік. Офіційні цифри кількості корів у сільгосппідприємствах знову демонстрували негативну річну динаміку з незначним зниженням: −0,1% до 1 березня 2024 року, зазначають аналітики.
«У квітні можна очікувати стабілізації ринку молока завдяки росту загального попиту, а це означає, що темпи зниження закупівельних цін сповільняться, перегляди цін набудуть точкового характеру», — вважають вони.
У березні закупівельна ціна сирого молока в Україні продовжила зниження, ціни повернулися приблизно до рівня вересня 2024 року.
«Конкуренція за сировину відновилась через прогнозований ріст обсягів акційних продажів молочної продукції на внутрішньому ринку та активізацію європейського попиту на українські товари, передусім, на вершкове масло.
Пропозиція сировини продовжує зростати. Запускаються нові виробничі потужності та нові проєкти в молочній галузі. Тому тиск на ціну молока однаково відбувається», — уточнили фахівці.
У березні середня вартість сировини складала:
- сільгосппідприємства: 16,6 грн/кг без ПДВ. Це на 5,1% нижче, ніж у лютому, але на 15% вище, ніж у березні 2024 року;
- населення: 10,5 грн/кг без ПДВ, на 4,1% нижче, ніж у лютому, але на 14% вище за торішній березень.
Наприкінці березня діапазон заготівельних цін молока переважно складав:
- сільгосппідприємства: 15,8-17,0 грн/кг без ПДВ;
- населення: 9,5-11,0 грн/кг без ПДВ.
«Розрахункова маржа виробництва молока у березні продовжила активно знижуватися. Середній розрахунковий рівень операційної маржі у березні склав 15%, що на 7 пунктів менше, ніж у лютому, та на 29 пунктів нижче, ніж у березні 2024 року», — підсумували фахівці.
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Активізація ринку соняшника супроводжується ризиками падіння цін
Експорт австралійської пшениці у лютому впав
Малайзія знижує базову ціну на сиру пальмову олію, але зберігає ставку експортного...
Торговельні обмеження США змінять ланцюги постачання яблучного концентрату
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом