Марокко знижує субсидію на імпорт м’якої пшениці

Національне бюро із зернових та бобових культур Марокко (ONICL) значно зменшило фіксовану ставку субсидії на імпорт м’якої пшениці у відповідь на стабілізацію світових цін. З 1 по 30 квітня 2025 р. вона становитиме 7,02 дирхам за центнер.
У ONICL у січні встановила субсидію на імпорт пшениці у розмірі 14,71 дирхам за центнер, у лютому – 14,06 дирхам, у березні – 14,77 дирхам у рамках постійних зусиль з підтримки стабільного та адекватного внутрішнього запасу.
Коливання ставок субсидій відображають політику Марокко щодо узгодження фінансової підтримки імпорту із ситуацією на світовому ринку. Субсидія активується, коли світова ціна на м’яку пшеницю перевищує 270 дирхамів за центнер, забезпечуючи цінову стабільність для споживачів та підтримуючи місцевих борошномелів.
Незважаючи на недавнє зниження субсидії, Марокко продовжує надавати пріоритет імпорту пшениці на тлі зниження внутрішнього виробництва. Минулого тижня ONICL оголосило про продовження дії імпортних субсидій на пшеницю до кінця року.
Очікується, що напередодні майбутньої жнив у країнах-експортерах марокканські імпортери активізують свої зусилля щодо закупівлі зерна, особливо на ринках Східної Європи, де прогнозуються конкурентоспроможні ціни. Цей стратегічний крок відбувається на тлі невизначеності щодо власного врожаю.
Розширена програма субсидій і зусилля з імпорту, що продовжуються, підкреслюють проактивний підхід Марокко до забезпечення продовольчої безпеки, особливо в умовах, коли глобальні ланцюжки поставок залишаються вразливими для геополітичних зрушень і збоїв, пов’язаних з погодою.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Ціни на кукурудзу, олію, соняшник та сою на світових ринках не будуть знижуватися ...
Агросектор найбільше загальмував зростання ВВП
Єгипет активізує зусилля з підвищення врожайності пшениці
Відновлено поромне сполучення між Україною та Грузією
Площі посівів сої в Європі цього року залишаться історично високими
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом