Мандарини в обмін на боби: рф переходить на бартер у торгівлі з Пакистаном
Компанії з росії та Пакистану запустили механізм бартерної торгівлі, угода про це була підписана на полях першого Пакистано-російського торгово-інвестиційного форуму у Москві у вівторок.
Підписана угода передбачає, що російська компанія “Астарта-Агротрейдинг” експортуватиме нут та сочевицю до Пакистану, а у якості оплати отримуватиме мандарини та рис від пакистанської Meskay+Femtee Trading Company, передає The Moscow Times із посиланням на російське пропагандистське інформагентство ТАСС.
Загалом російська компанія доправить до Пакистану 20 тисяч тонн нуту, пакистанська компанія у відповідь поставить 20 тисяч тонн рису.
Ще один контракт передбачає, що російська сторона поставить 15 тис. тонн нуту та 10 тис. тонн сочевиці в обмін на 15 тис. тонн мандаринів та 10 тисяч тонн картоплі.
“росія та Пакистан зазнають певних труднощів у проведенні взаємних платежів. Тому дві компанії вирішили запустити механізм бартерної торгівлі”, – прокоментував заступник міністра торгівлі Пакистану Насір Хамід.
Чому росія повертається до бартеру?
Як повідомлялося, росія також обговорює використання бартерних схем у торгівлі з Китаєм через проблеми у фінансових розрахунках, обумовлені загрозою санкцій США, писало агентство Reuters із посиланням на джерела.
Бартерні угоди між Москвою та Пекіном були звичайними до розпаду СРСР і продовжувати застосовуватися у 1990-х роках, але угоди, які зараз обговорюються, будуть першими приблизно за 30 років, зауважували співрозмовники агентства.
Раніше віцепрем’єр рф Олександр Новак визнав, що в умовах санкцій, які суттєво обмежили доступ росії до світової фінансової системи, російські компанії змушені використовувати бартерні схему у торгівлі навіть з тими країнами, які вона вважає “дружніми”.
А російська митниця навіть змушена була опублікувати роз’яснення порядку контролю та обліку бартерних угод.
Бартер перестав бути новим явищем для російського бізнесу. У період СРСР така практика активно застосовувалася в рамках Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ), організації, що діяла з 1949 до 1991 року. Бартер був затребуваний через недосконалу систему ціноутворення та розрахунків. Однак із розвитком ринкових механізмів від неї відмовилися.
У 1990-ті роки в Росії бартер був поширений, але з інших причин: тоді була відсутня фінансова система і банківський сектор лише формувався. Із появою більш стабільних резервних валют, таких як долар та євро, практика бартеру поступово пішла на другий план.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом