Малайзія має диверсифікувати ринки пальмової олії на тлі тарифів США

Джерело:  OleoScope
пальмова олія

Малайзія має диверсифікувати ринки постачання пальмової олії, щоб знизити залежність від будь-якого одного пункту призначення експорту у світлі тарифних проблем, створюваних Сполученими Штатами, заявив голова Ради з пальмової олії Малайзії (MPOB) Датук Мохамад Хельмі Отман Баша. Він зазначив, що 24% мито, введене США на експорт малазійської пальмової олії, є серйозною проблемою для галузі, яка потенційно впливає на обсяги експорту країни.

«Хоча мита можуть призвести до зниження експорту пальмової олії до США, негативний вплив буде більш вираженим у країні-імпортері через обмежену кількість альтернатив. Пальмова олія, яка використовується в промисловості США, не може бути легко замінена іншими оліями, що говорить про те, що витрати, що зросли, зрештою можуть вплинути на американських споживачів», — сказав він на засіданні консультативного комітету програми розвитку на 2025 рік.

Він зазначив, що уряд через Міністерство плантацій та товарів активно взаємодіє з колегами з країн АСЕАН для розробки скоординованої регіональної відповіді.

У рамках засідання ради на 2025 рік MPOB активізував свою дослідницьку програму, включивши до неї нові напрями «Техніка» та «Соціальна економіка», що відображає відданість ради вирішенню ширших економічних та соціальних завдань у розвитку індустрії олійної пальми. Раніше науково-дослідницька діяльність MPOB була зосереджена на п’яти основних напрямках: урожайність, адаптація до змін клімату, переробка, продовольча безпека. Наразі одним із найважливіших питань, які членам ради необхідно розглянути під час обговорень, є підвищення врожайності. Хоча виробництво пальмової олії за останні роки збільшилося, врожайність пальм залишилася на колишньому рівні.

«До грудня 2024 року близько 9,3%, або 520 тис. гектарів олійних пальм у Малайзії будуть старші 25 років», — сказав Датук, додавши, що настав час запровадити передові біотехнологічні, селекційні та клонуючі інструменти для підвищення врожайності.

Також він наголосив, що вплив на здоров’я насичених мінеральних та ароматичних мінеральних олій у харчових продуктах досі є предметом дискусій, і на сьогоднішній день у Малайзії сталося три випадки, коли партії пальмової олії були відхилені при ввезенні до двох європейських країн.

“Оскільки велика частина пальмової олії використовується у виробництві продуктів харчування, існує гостра необхідність боротися з переважанням вуглеводнів мінеральної олії в ланцюжках створення вартості, особливо на підприємствах з її переробки”, – сказав він.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!