Майбутнє агросектору – орієнтація на внутрішній попит та підкорення європейських споживачів
Попри складні часи та руйнівні наслідки, війна дає шанс Україні перетворитися із “сировинного придатку” на виробника продуктів із доданою вартістю. Тимчасове зняття мит до ЄС – це можливість завоювати європейський ринок.
Про це сьогодні під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. «Життя під час воєнного стану стало іншим. Якщо бізнес хоче жити і розвиватись, треба ставати на рейки нової реальності.
Через блокаду портів і неможливість експортувати, агросектору доцільно перелаштовуватись і обирати культури, які можна реалізувати в Україні. Це вже відбувається. Цьогорічна посівна показала зміну структури посівів. Аграрії нарощують посіви гречки, проса, овочів. Останнє особливо актуально в умовах окупації Херсонської та частини Запорізької областей. Тож фермери центральних та західних областей почали вирощувати більше овочів», — зазначив Денис Марчук.
Сьогодні активно говорять про те, що війна дає унікальний шанс для налагодження активної переробки аграрної сировини в межах України. «Є позитивні сигнали від Мінагрополітики: планується збільшення кредитного портфелю, щоб налагодити переробку і виробляти товари з більшою доданою вартістю. Такі товари простіше експортувати. До того ж ЄС сьогодні зняв мито для української продукції, і для нас відкрився колосальний ринок у 150 млн платоспроможного населення. Маємо шанс завоювати європейського покупця, але для цього потрібно більше переробляти», — вважає Денис Марчук.
Разом з тим варто докласти зусилля для деблокади портів. «Задача номер один сьогодні – відновити експорт. Світ має долучитись до цього питання. Україна забезпечить себе продуктами харчування, але інші країни будуть страждати без української продукції», — наголосив заступник голови ВАР. Незабаром в Україні розпочнуться жнива і з новою силою загостриться питання забезпечення аграріїв паливом. «Скоро розпочнеться підготовка до збиральної кампанії, і тут треба підтримка від держави, від партнерів — по забезпеченню агросектору паливно-мастильними матеріалами», — додав Денис Марчук.
Читайте також
Зміщення фокусу моніторингу безпеки зернових та олійних на територіях, що постражд...
Ягідні тепличні проєкти – найбільш затребувані, – експерт
ADM скорочує персонал і витрати через кризу на ринку зерна та загрозу торговельної...
В Україні видано перший електронний фітосанітарний сертифікат ePhyto
Ексклюзивний Вечір Нетворкінгу та чеського пива в рамках BLACK SEA GRAIN.EUROPE
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом