Льон у сівозміні допомагає в боротьбі з бур’янами — фермер

Джерело:  Kurkul.com
льон

У пошуку нових можливостей для бізнесу, українські фермери все частіше звертають увагу на нішеві олійні рослини, зокрема на льон. Про це йдеться у спецпроєкті «Редька, льон, коноплі чи крамбе — нішеві олійні культури для України» на Kurkul.com.

Його площі в останні роки варіюються в межах 50 тис. га. А ціна на насіння льону на внутрішньому ринку становить 15-20 тис. грн/т, на міжнародному — $500-600/т.

Насіння льону має унікальний хімічний склад: містить 35-47% олії, з високим вмістом поліненасичених жирних кислот, зокрема омега-3. У насінні також присутні білки (до 23%), вуглеводи, слиз, що має лікувальні властивості, вітаміни та мікроелементи. Стебла льону-довгунця містять 18-30% волокна найвищої якості, що відзначається особливою міцністю та довговічністю.

Також льон у сівозміні допомагає в боротьбі з бур’янами за технології No-Till. За словами керівник ФГ «Аркадія» Вадима Дробітька з Миколаївщини, він у сівозміні, окрім основних культур (соняшник, соя, кукурудза, озимі зернові), має також льон.

«Його жнива проходять за два місяці до сівби озимих зернових, тож за цей час можна здійснити ефективний хімічний контроль бур’янів і дати полю відпочити», — пояснив фермер.

До того ж льон дає можливість використовувати великий асортимент гербіцидів, багато з яких не можна застосовувати на інших культурах.

«Зокрема, ми на ньому використовуємо препарати, які унеможливлюють появу бур’янів, резистентних до тих гербіцидів, що ми застосовуємо на соняшнику. Таким чином, завдяки великому набору культур збільшується асортимент гербіцидів у системі захисту. А з часом потреба в них зменшується», — підсумував Вадим Дробітько.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!