Локалізовану машину розмінування MV-10 передали саперам
Складена на українському підприємстві важка машина розмінування MV-10 отримала сертифікат відповідності.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Вітчизняне підприємство «А3ТЕХ-УКРАЇНА», яке здійснює складання і локалізацію хорватських машин механізованого розмінування DOK-ING MV-10, вже має замовлення на виробництво восьми таких машин.
Перший екземпляр, виготовлений за кошти, зібрані в межах ініціативи UNITED24, вже отримали українські сапери.
«Для нас важливо, що саме українське підприємство виготовляє компоненти та збирає машини, які розміновують нашу землю», — розповіла перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, запит на таку техніку для гуманітарного розмінування з боку саперів дуже високий, і уряд розраховує, що завдяки підтримці партнерів і спроможностям українських виробників вдасться наростити кількість машин для розмінування.
«Сподіваємось, що паралельно з локалізацією іноземних технологій більшатиме й українських розробок для розмінування», — сказала Свириденко.
«А3ТЕХ-УКРАЇНА» вже зараз виготовляє до 40% компонентів до робочого органу MV-10 і до кінця року планує збільшити цей показник до 100%. До роботи над цими машинами залучили ще два українські підприємства, які роблять частину комплектуючих до машин та тралів для їх перевезення.
Загалом «А3ТЕХ-УКРАЇНА» має спроможність виготовляти до 60 машин розмінування MV-10 на рік.
В уряді зазначають, що нині в Україні працюють 17 важких машин розмінування DOK-ING MV-10. Фахівці ДСНС, ДССТ та Швейцарського фонду з протимінної діяльності використовують ці машини переважно у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Станом на кінець травня з допомогою цих машин очищено 850 гектарів українських земель і знищено понад 4500 мін, касетних боєприпасів та інших видів вибухонебезпечних предметів.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом