Лідери “Великої двадцятки” закликали відновити “зернову угоду”
Лідери країн “Групи двадцяти” (G20) у спільній Декларації закликали до виконання Чорноморських зернових угод та припинення воєнних дій, спрямованих на руйнацію об’єктів енергетики та продовольчого забезпечення.
Про це йдеться у розділі Декларації саміту “Заради планети, людей, миру та добробуту”. Повний текст документа оприлюднила пресслужба Європейської ради.
“Лідери наголосили на важливості стійкої продовольчої та енергетичної безпеки та закликали до зупинення атак на відповідну інфраструктуру. Ми також висловили глибоке занепокоєння важкими наслідками, які цей конфлікт (війна в Україні, – ред.) має для безпеки мирного населення, посилюючи існуючі соціально-економічні труднощі і перешкоджаючи ефективній гуманітарній допомозі”, – йдеться у документі.
Лідери G20 наголосили, що війна в Україні посилює людські страждання, має додатковий негативний вплив на продовольчу та енергетичну безпеку, стійкість ланцюгів постачання, макрофінансову стабільність тощо.
Це, як йдеться, створює важкі політичні обставини для країн, особливо для тих, що розвиваються, та для найменш розвинутих, які все ще відновлюються від пандемії COVID-19 та від економічного падіння, що зупинило прогрес в напрямі досягнення Цілей сталого розвитку ООН. При цьому “існують різні погляди та оцінки щодо цієї ситуації”.
“Ми вдячні за зусилля Туреччини та за Стамбульські домовленості, досягнуті за сприяння ООН, що складаються з меморандуму про порозуміння між РФ та Секретаріатом ООН з просування російських продовольчих товарів і добрив на світові ринки та з ініціативи щодо безпечного транспортування зерна і продовольства з українських портів (Чорноморська ініціатива).
Ми закликаємо до їх повної, вчасної та ефективної імплементації з метою забезпечити негайну та безперешкодну доставку зерна, продовольства та добрив з РФ й з України. Це необхідно, щоб відповісти на запит у країнах, що розвиваються та у менш розвинутих країнах, особливо в Африці”, – наголошується у документі.
Лідери “Групи двадцяти” закликали всі держави дотримуватися принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність та суверенітет, міжнародного гуманітарного права, сприяти ефективності багатосторонньої системи із збереження миру і стабільності.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом