Китай заявив про відсутність потреби в американській агропродукції на тлі рекордного імпорту бразильської сої

Китайська влада заявила, що країна не зазнає нестачі зерна і олійних культур, навіть без імпорту з США, завдяки наявності альтернатив на світовому ринку та достатнім внутрішнім резервам. Про це повідомив високопосадовець Державного комітету з розвитку і реформ Китаю у понеділок, пише Bloomberg.
У другому кварталі 2025 року Китай очікує рекордний обсяг поставок сої з Південної Америки — понад 30 мільйонів тонн. Основними постачальниками є Бразилія, Аргентина та Уругвай. Це має сприяти стабілізації цін на комбікорми і зниженню витрат аграрного сектору.
Останніми роками Китай активно диверсифікує свої джерела постачання, зокрема на тлі торговельної війни між США та Китаєм. Замість американських соєвих бобів, кукурудзи та сорго країна нарощує закупівлі в Бразилії, що дозволяє уникнути ризиків, пов’язаних із залежністю від США.
Через затримки врожаю та проблеми з логістикою у Бразилії деякі китайські підприємства з переробки сої були змушені тимчасово зупинити роботу. Це призвело до зростання цін на соєвий шрот до найвищого рівня з грудня 2023 року. Проте нові обсяги імпорту мають стабілізувати ринок і поповнити запаси на китайських портах, які наразі перебувають на мінімальному рівні за останні п’ять років.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
ТАС Агро посіяла менше кукурудзи й відмовилась від цукрового буряку
Туреччина збере менше зерна та фруктів у 2025 році
Активність на ринку соняшнику низька — переробники готуються до сезону ріпаку
У Молдові вперше почали сіяти промислові коноплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом