Китай закуповує дешеву сою з Бразилії через ризик загострення торгівельних відносин зі США
Китай закуповує сою майбутнього врожаю з Бразилії, користуючись перевагами привабливих цін, що також допоможе зберегти імпорт в той час, коли занепокоєння щодо погіршення торговельної напруженості Китаю зі США зростає, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Очікується, що Бразилія збере свій найбільший врожай сої за всю історію, що зробить поставки достатніми та допоможе Китаю отримати високу маржу. За оцінками трейдерів, активні закупівлі сої з Бразилії означають, що принаймні половина потреби Китаю в сої на лютий-квітень 2025 року покрита, а також близько 20% на травень-червень 2025 року.
Трейдери зазвичай бронюють вантажі приблизно на 2 місяці вперед, але можуть забронювати відправлення і на більший термін, коли маржа виявиться достатньо високою. Згідно з даними Commodity3, ціни FOB на бразильську сою приблизно на 2 долари за тонну нижчі за ціни з Перської затоки США в лютому 2025 року і на 22 долари дешевше в березні 2025 року.
Китайські переробники сої також роблять незвичайний крок, бронюючи частину бразильської сої для доставки в грудні 2024 року та січні 2025 року, під час дорожчого міжсезоння перед збиранням наступного врожаю. В цей період зазвичай США домінують на світовому ринку сої.
Хоча Бразилія вже є найбільшим експортером в світі, останні закупівлі підкреслюють підвищену залежність Китаю від бразильської сої. Занепокоєння щодо потенційного шоку в пропозиції, якщо американська сільськогосподарська продукція опиниться в черговій «торговельній війні» після того, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду 20 січня 2025 року, додає стимулу робити закупки у інших країн.
25 листопада 2024 року Трамп заявив, що планує ввести додаткові 10% мита на товари з Китаю. Раніше він пообіцяв підвищити тарифи до 60% на всі продукти з Китаю, підвищуючи ризик того, що сільськогосподарські товари можуть потрапити під заходи у відповідь.
Китайські трейдери не повністю уникають американських поставок, і, згідно з урядовими даними, США продають близько 4 млн тонн сої Китаю в сезоні 2024/25. Це найнижчий показник з 2018 року – під час першого терміну Трампа.
Прогнозується, що в сезоні 2024/25 Китай імпортує близько 109 млн тонн сої. Загальний попит на сільськогосподарські культури, включаючи зерно, знизився, оскільки країна бореться з поглибленням економічної кризи.
Дональд Трамп пообіцяв встановити додаткові мита для Китаю, а також для сусідів США Канади та Мексики, сколихнувши ринки своєю першою конкретною загрозою стримування глобальних торговельних потоків після його перемоги на виборах.
За даними Bloomberg Economics, економічна активність у Китаї знизилася в першій половині листопада після досягнення найвищого рівня за рік за попередні 2 тижні. Зниження промислових прибутків Китаю посилилося протягом січня-жовтня 2024 року через глибшу дефляцію цін виробників і зниження виробництва.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Українські агроекспортери вимагають системної реформи митного законодавства
На одному КПП на кордоні з Угорщиною запустили оформлення вантажівок
Світове виробництво цукру збільшилося майже на 3 млн т — USDA
Озимі на Одещині перебувають переважно у задовільному та доброму стані
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом