Китай укладає угоду з Аргентиною на $900 млн для закупівлі сільгосппродукції

Китай підписав лист про наміри з аргентинськими експортерами щодо закупівлі сої, кукурудзи та рослинної олії на суму близько 900 мільйонів доларів США. Цей крок є черговим свідченням того, що Китай уникає закупівель із США на тлі торговельної війни, ініційованої президентом Дональдом Трампом. Про це повідомило аргентинське видання Clarín, посилаючись на джерела, знайомі з переговорами.
У середу китайські офіційні особи перебували в Буенос-Айресі, де підписали цю необов’язкову угоду. Укладення угоди відбулося після візиту делегації Китайської ради з просування міжнародної торгівлі до Аргентини 7 травня. Під час зустрічей із аргентинськими представниками, відповідальними за міжнародну торгівлю та ринки сільського господарства, сторони обговорили питання економічного розвитку та підтримки вільної торгівлі. За підсумками переговорів було підписано меморандум про взаєморозуміння, хоча деталі не розголошувалися.
Китай уже є найбільшим покупцем необробленої сої з Аргентини, а також імпортує аргентинську соєву олію. Минулого року Китай також відкрив свій ринок для аргентинської кукурудзи. Проте, за даними китайської митної служби, Аргентина залишається незначним постачальником сільгосппродукції до Китаю: експорт сої припинився з січня цього року, а поставки кукурудзи досі не здійснюються.
Такий значний попередній контракт із Аргентиною є незвичним і вказує на стратегічний поворот Китаю до південноамериканських постачальників на тлі ескалації торговельної війни зі США. Китай, ймовірно, збереже мита на американську продукцію у відповідь на дії Трампа, надаючи перевагу імпорту з Аргентини. У заяві пресслужби китайської торговельної компанії Cofco International Ltd у Буенос-Айресі повідомляється про домовленість із державною компанією Sinograin щодо розширення поставок сільгосппродукції з Аргентини до Китаю та поглиблення довгострокової співпраці.
Окремо, за інформацією Аргентинського сільського товариства, китайська компанія Fufeng Group Ltd висловила зацікавленість у будівництві заводу з переробки кукурудзи в Аргентині. Ці ініціативи свідчать про посилення економічних зв’язків між двома країнами та прагнення Китаю диверсифікувати джерела імпорту сільськогосподарської продукції.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Імпорт сої до Китаю скоротився до найнижчого рівня за 10 років
В УЗ пояснили, як реалізовуватимуть відправки у зерновозах на аукціонах
Аргентинська свинина вперше прибула на Філіппіни
Сьогодні поляки можуть розпочати 4-місячну акцію з блокуванням кордону. Рух через ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом