Китай скуповує бразильську сою на випадок торгової війни з США

Джерело:  Profinance
Китай Бразилия

Китайські покупці активно купують бразильську сою майбутнього врожаю, користуючись привабливими цінами. Вони сподіваються в такий спосіб гарантувати собі постачання у разі зростання торгової напруги зі США.

У Південноамериканській країні очікується найбільший урожай, що допоможе наростити постачання і забезпечити китайським трейдерам гарну маржу. За оцінками трейдерів, які побажали зберегти анонімність, активні закупівлі бразильської сої допомогли покрити вже як мінімум половину китайського попиту на лютий-квітень, а також близько 20% на травень-червень.

Трейдери зазвичай бронюють вантажі приблизно за два місяці, але можуть фіксувати поставки на більш тривалий термін, якщо маржа досить висока. За даними Commodity3, ціни FOB на бразильські поставки приблизно на $ 2 за тонну нижче, ніж з Мексиканської затоки США на лютий, і на $ 22 дешевше на березень.

Китайські переробники також закуповують контракти для постачання у грудні та січні. За словами трейдерів, це найдорожчий міжсезонний період до збору наступного врожаю. Як правило, в цей час на ринку домінують США, де врожай зібраний.

Бразилія вже є найбільшим світовим експортером, проте останні закупівлі наголошують на зростаючій залежності Китаю від сої з цієї країни. Побоювання з приводу потенційного шоку пропозиції через можливу торговельну війну після вступу в посаду обраного президента Дональда Трампа на початку наступного року посилюють стимул до створення запасів з інших регіонів.

Додаткові тарифи

У понеділок Трамп заявив, що планує запровадити додаткові тарифи на товари з Китаю. Раніше він обіцяв підвищити тарифи до 60% на всі продукти з азіатської країни, а це означає, що сільськогосподарські товари можуть потрапити під заходи у відповідь. Трейдери не повністю уникають американських поставок, і в США є близько 4 мільйонів тонн проданої, але ще не поставленої в Китай сої на сезон 2024-25 років, показують урядові дані. Тим не менш, це найнижчий показник для цього часу з 2018 року першого терміну Трампа.

Покупці побоюються підвищення тарифів, повідомила китайська консалтингова компанія Mysteel Global у звіті минулого тижня. Згідно з прогнозами, Китай імпортує близько 109 мільйонів тонн сої цього сезону. Загальний попит на сільськогосподарські культури, включаючи зерно, ослаб на фоні економічної кризи, що поглиблюється.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!