Влада Китаю планує обмежити імпорт фуражу, щоб підтримати місцевих фермерів

Джерело:  GrainTrade
Китай

Влада Китаю закликала своїх найбільших імпортерів скоротити закупівлі зерна, особливо ячменю та сорго, оскільки великі поставки та нижчий, ніж очікувалося, попит тиснуть на внутрішні ціни та ускладнюють підтримку місцевих фермерів. На тлі прогнозів рекордного урожаю це стане останньою спробою зменшити надлишок пропозиції та стабілізувати внутрішні ціни.

Китай є найбільшим світовим імпортером ячменю та сорго, тому будь-які обмеження поставок завдадуть збитків основним експортерам, таким як США та Австралія. Нещодавно влада країни закликала зменшити імпорт кукурудзи, оскільки збільшився обсяг місцевої пропозиції.

Розвиток економіки країни поступово уповільнюється, тому уряд посилює контроль імпорту товарів, щоб зменшити вплив коливань світових цін на власних переробників та споживачів. Нові обмеження не застосовуватимуться до вже заброньованих партій ячменю та сорго, які будуть доставлені до країни у жовтні-листопаді, але вплинуть на наступні поставки.

Китай імпортує ячмінь та сорго, щоб замінити кукурудзу в кормах для великого поголів’я тварин, а з високоякісного ячменю виготовляє пиво. Влада регулює імпорт пшениці та кукурудзи системою щорічних тарифних квот, але офіційних квот на ячмінь та сорго немає.

Ціни на кукурудзу, сорго та ячмінь в країні наблизилися до 3-річного мінімуму, а запаси кукурудзи у південних портах сягнули 2-річного максимуму. За 7 місяців 2024 р імпорт сорго майже вдвічі перевищив відповідний торішній показник та сягнув 5,21 млн т, понад 80% з яких були поставлені з США. Імпорт ячменю виріс на 67%, більша частина якого була придбана в Австралії після скасування Китаєм обмежень на поставки.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!