Китай пропонує нові обмеження на імпорт зерна для підвищення місцевих цін

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Китай
UkrAgroConsult

Китай просить вітчизняних трейдерів купувати менше іноземного зерна, оскільки великі пропозиції та слабший, ніж очікувалося, попит тиснуть на ціни та загрожують його політиці підтримки місцевих виробників, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Цього тижня Китай скликав на зустрічі провідних імпортерів і запропонував їм припинити закупівлі ячменю та сорго. Цей крок, зроблений напередодні прогнозованого високого врожаю зернових в 2024 році, є останньою спробою Китаю зменшити надлишок внутрішньої пропозиції та підвищити внутрішні ціни.

Китай є найбільшим в світі імпортером ячменю та сорго, і будь-які постійні обмеження імпорту завдадуть удару по фермерам в найбільших країнах-експортерах, таких як Австралія та США. На початку 2024 року влада попросила трейдерів обмежити закупівлі кукурудзи за кордоном, оскільки місцеві пропозиції зросли.

Китай бореться з уповільненням росту економіки, оскільки зростання рівня життя демонструє ознаки зупинки. Останніми роками влада посилила нагляд і так зване «віконне керівництво» щодо імпорту товарів, сподіваючись зменшити вплив великих коливань світових цін на вітчизняних переробників і споживачів.

Поставки ячменю та сорго, які вже були заброньовані, не вплинуть на поставки, і нові заходи, ймовірно, вплинуть на надходження з листопада до 1 кв. 2025 року. Більшість заброньованих вантажів призначені для доставки в жовтні та листопаді 2024 року.

Китай імпортує сорго та ячмінь для годування свого великого стада худоби, переважно як заміну кукурудзи. Ячмінь вищої якості також використовується для виготовлення пива. Китай керує закордонними закупівлями кукурудзи та пшениці за системою річних тарифних квот, але офіційних квот на ячмінь та сорго немає.

Ціни на кукурудзу, сорго та ячмінь в Китаї близькі до найнижчого рівня за більш ніж 3 роки. Запаси кукурудзи в південних портах країни близькі до найвищих за 2 роки.

За перші 7 місяців 2024 року імпорт сорго склав 5,21 млн тонн, що майже вдвічі перевищує обсяг за аналогічний період 2023 року. США становили понад 80% від загального обсягу. Закупівлі ячменю зросли на 67%, причому більшість надходила з Австралії після того, як Китай скасував заборону на вантажоперевезення.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!