Китай продовжує широкомасштабне впровадження поєднання кукурудзи та сої
Про це пише китайський Національний центр розповсюдження сільськогосподарських технологій: «Ярові культури, такі як соя та кукурудза, займають значні площі в провінції Ганьсу, де в окрузі Дінсі нещодавно пройшла навчальна нарада щодо поєднання кукурудзи та сої, на якій регіональні фахівці підбили підсумки цієї практики з метою обміну досвідом. Так, 13 серпня відбулося відвідування випробувальної демонстраційної бази з посадки соєвих та кукурудзяних смуг у повіті Лунсі міського округу Дінсі.
Чжан Яньцзюнь, заступник директора Центру поширення сільськогосподарських технологій округу Лунсі, сказав: «Модель посадки смуг сої та кукурудзи є дуже важливою для забезпечення врожайності та ефективно при виборі правильних сортів. Ми провели скринінг нових сортів сої для визначення тіньовитривалих варіантів, а також провели випробування щільності посадки кукурудзи, щоб гарантувати гідний урожай двох культур».
Чень Шимін – піонер та бенефіціар цієї інноваційної моделі посадки. Коли 2022 року округ почав просувати посів комбінованих смуг сої та кукурудзи, він повернувся до свого рідного міста, щоб випробувати технологію, а поточного року розширив площі поєднаних посівів до 200 гектарів та став керівником нової сімейної ферми. Він розповів журналістам, що цього сезону суміщені посіви дали чистий прибуток на му (0, 06 га) більш ніж на 400 юанів вище, ніж у попередньому році.
В останні роки місто Хунде досягло чудових результатів у комплексному посіві сої та кукурудзи завдяки науковому управлінню та технологічним інноваціям у відповідь на місцеві умови.
Чень Алін, директор Центру сільськогосподарських послуг міста Хунде, сказав: «Посадка смуг сої та кукурудзи є інноваційною розробкою, заснованою на традиційному поєднанні культур та моделі посадки «подвійного врожаю на одному полі», що підходить для механізованого виробництва. Як переваги такого поєднання можна назвати включення соєвих бобів для фіксації азоту і живлення грунту. Технологія використовує різницю у висоті між двома культурами для досягнення потрібної вентиляції та пропускання світла, утримання води та захисту від сонця тощо, тим самим досягаючи синергії та симбіозу культур. Подвійний урожай за один сезон стабілізує вихід зерна та знижує рівень викидів вуглецю. Досягнуто хороших результатів щодо поліпшення родючості грунту». Кукурудзу та сою висаджують після збирання озимої пшениці та озимого ріпаку на початку-середині червня. Використовуються високоврожайні сорти зі стійкістю до хвороб та шкідників.
Якісне насіння – основна гарантія високої врожайності. Провінція Ганьсу доклала великих зусиль у цьому напрямі. Чанг Хун, заступник директора Департаменту сільського господарства та сільських справ провінції, сказав: «Цього року провінція Ганьсу прийняла комплексний план збільшення виробництва зерна, який об’єднує п’ять елементів: хороша земля, хороше насіння, хороші методи, хороші можливості та хороші системи. ступеня інтеграції технологій підвищився рівень урожайності зернових та олійних культур».
Цього року провінція Ганьсу рекомендувала 110 відмінних сортів за регіонами та культурами, у тому числі 38 сортів кукурудзи та 17 соєвих бобів. Крім вибору сортів, провінція Ганьсу також розробила технічні шляхи підвищення врожайності культур і регіонів, приділяючи особливу увагу таким ключовим аспектам, як моделі вирощування та контроль води та добрив, збільшення частки поєднаних посадок кукурудзи та сої. За попередньою статистикою, щільність посадки кукурудзи у провінції загалом збільшилася на 50-100 рослин. Було впроваджено посіви під плівкою з краплинним зрошенням та добривом, що вирішило проблему дефіциту вологи.
З метою забезпечення високої врожайності та високої якості осіннього зерна провінція Ганьсу також збільшила фінансову підтримку виробництва зерна, розподіливши загалом 2,9 млрд. юанів у різні фонди прямої підтримки. Площі під осінній урожай зерна займають у провінції Ганьсу становлять понад 70% загальних посівних площ, поставлена мета цього року – зібрати понад 12 мільйонів тонн. У планах на майбутнє – продовжувати широкомасштабне просування комбінованих посівів сої та кукурудзи в різних регіонах, оптимізувати моделі посадки та управління, що базуються на забезпеченості ресурсами, характеристиках сортів, допоміжному обладнанні та рівні виробництва. Серія інноваційних методик стане корисним орієнтиром для виробництва зерна по всій країні».
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
Ще одна контейнерна лінія повертається в Україну
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Кабмін врегулював механізм обтяження майна, яке є заставою за аграрними нотами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом