Китай поповнив перелік дозволених ГМ-культур
Китай схвалив п’ять сортів генетично відредагованих сільськогосподарських культур та 12 видів генетично модифікованої (ГМ) сої, кукурудзи та бавовни, розширивши схвалення з метою стимулювання вирощування високоврожайних культур, зниження залежності від імпорту та забезпечення продовольчої безпеки. Про це пише інформаційне агентство Reuters.
Міністерство сільського господарства та розвитку сільських районів видало сертифікати безпеки 17 сортам сільськогосподарських культур, йдеться у документі, опублікованому на веб-сайті установи.
Схвалені генетично відредаговані культури включають два сорти сої та по одному сорту пшениці, кукурудзи та рису.
На відміну від генетичної модифікації, яка передбачає вставку чужорідних генів у рослину, редагування генів змінює існуючі гени поліпшення властивостей рослини. Деякі вчені вважають редагування генів менш ризикованим, ніж генетична модифікація.
За останній рік КНР збільшила кількість дозволів на використання високоврожайних ГМ-насіння кукурудзи та сої з метою збільшення внутрішнього виробництва та скорочення імпорту зерна.
Китай в основному імпортує ГМ-культури, такі як кукурудза та соя для корму тварин, вирощуючи немодифіковані сорти для споживання в їжу. Багато китайських споживачів, як і раніше, стурбовані безпекою ГМ-культур.
Згідно з документом міністерства, сертифікати безпеки на новозатверджені сорти дійсні протягом п’яти років, починаючи з 25 грудня 2024 року.
Читайте також
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На початку січня ціни на молоко-сировину в Україні знизились
2025 року азійський ринок кормової кукурудзи очікує волатильність
Українські продукти переробки олійних відкривають нові ринки
В Україні закачали до мережі перший мільйон кубометрів біометану
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом