Китай купив велику партію бразильської сої на тлі загострення торгової війни зі США

Імпортери з Китаю купили не менше 2,4 млн тонн сої з Бразилії цього тижня. Вони забронювали постачання, щоб скористатися недавнім падінням бразильських цін, які росли в попередні місяці на тлі наслідків загострення китайсько-американської напруженості, повідомляє Bloomberg.
Поставки в основному призначені для доставки в травні, червні та липні і становлять приблизно третину щомісячного обсягу.Китайських покупців також залучила більш висока маржа переробки на внутрішньому ринку після того,як ціни на соєвий шрот різко зросли на тлі побоювань з приводу торгової війни.
В останні місяці комерційні покупці здебільшого уникали закупівель американських бобів через ризики торгової війни, проте державний запас Китаю все одно контрактував постачання зі США для поповнення резервів і особливо активно до вступу Трампа на посаду в січні.
Проте, зазначають аналітики, бразильська соя може подорожчати, якщо напруженість у відносинах між США та Китаєм залишиться високою, а дефіцит поставок може виникнути у четвертому кварталі, коли Китай зазвичай звертається до постачання з нового врожаю США. Це, ймовірно, змусить китайських переробників закуповувати більше сировини, коли ціни будуть знижуватися. Хоча Пекін останніми роками диверсифікував свої сільськогосподарські закупівлі — зокрема, закуповуючи більше сої в Бразилії, яка тепер є його найбільшим постачальником — ця культура, як і раніше, є головною статтею сільськогосподарського експорту Америки до Китаю.
За даними OleoScope, 9.04.2025 р.ціна на сою (Daylian) з поставкою на квітень склала 553,48 $/т, що на 7,32 $/т вище попереднього значення від 08.04.2025 р. (546,15 $/т). Ціна на соєвий шрот (Daylian) з поставкою на квітень склала 402,32 $/т, що на 32,95 $/т нижче за попереднє значення.
Читайте також
Сніг у травні шокує Румунію
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Прогноз: виробництво зерна в ЄС може зрости
Чиновники таки не дозволили займатися рослинництвом біля Чорнобильської АЕС
Україна може збільшити експорту ячменю в 2025/26 маркетинговому році
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом